Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkereszteltetés menete?

Megkereszteltetés menete?

Figyelt kérdés

sziasztok!

szeretném kisbabámat megkereszteltetni :)

nem vagyok megkeresztelve, így lehet? elég ha csak a keresztszülők vannak?


és mi a menete? gondolom nem besétálok a templomba és kérek egy időpontot...


sajnos és nem vallásos családban nőttem fel de szeretném ha babám így nőhetne fel ezért fontosnak tartanám a megkeresztelést is de nem tudom hogy is kéne elkezdeni az intézést!


légyszi segítsetek!


2010. márc. 22. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék,mert nálunk az apja nincs megkeresztelve,de én szeretném ha a kislányom meg lenne
2010. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a szülő nincs megkeresztelve,az nem lehet akadály,de a keresztszülőnek meg kell lenni keresztelve ,elsőáldozónak kellett lennie,és megbérmáltnak.Katolikusoknál így van,reformátust nem tudom.

Be kell menni a paphoz és ő ad időpontot és felvilágosít a teendőkről.Remélem tudtam segíteni

2010. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bementünk a paphoz adott idöpontot és lekérte a keresztszülök nevét cimét.Aztán a keresztszülöknek kellet kérni igazolást hogy megvannak keresztelve.Ja és kikellet fizetnünk az egyházadot amiröl azt sem tudtuk hogy létezik.

Párom nincs megkeresztelve de a kicsiket igy is megkeresztelték.

2010. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez papfüggő. Városon belül is eltérő feltételei lehetnek a keresztelésnek. Be kell menni a paphoz és vele kell megbeszélni. Esetleg a templomnak nincs honlapja? Nálunk ez volt a menet:

[link]

2010. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pap- és városfüggő minden.

Én nem vagyok megkeresztelve, mégis görög katolikus keresztanya vagyok. A pap megengedte, neki az volt a lényeg, hogy megígértem, hogy keresztény szellemben lesz nevelve a baba.

2010. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

és még egy kérdésem lenne :S úgy tudom a papoknak máshogy kell köszönni (dícsértessék talán?) vagy lehet "jó napottal" is?

de ciki, hogy ilyeneket se tudok :(

2010. márc. 22. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:
7 hós kisfiam májusban, pünkösdkor lesz megkeresztelve. A pappal előre kell időpontot kérni, a keresztszülő legyen megkeresztelve (szülőknél mindegy) és annyiba kerül, amennyit szánsz a dobozba, amit majd az orrod alá nyomnak. Ez a reformátusokra vonatkozik. Katolikusoknál az egész évi egyházadót be kell fizetned, és csak akkor hajlandóak szóba állni veled. Menete u.a.
2010. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez aranyos! Ahogy neked tetszik.:) Nem fognak megdorgálni, ha nem dícsértessékkel köszönsz.
2010. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál a dicsértessék a Jézus Krisztust a köszönés hivatalos módja erre mondja a pa,mindörökké Ámen----na de a jó napot is tökéletes lesz!!!Hát a mi papunk elég laza volt e téren,mondjuk nálunk mindenki katolikus fizetjük az adót rendesen,így a keresztanya csak keresztelkedve volt,se elsőáldozó,se semmi nem volt...Azt mondta a pap,azok lesznem a k.szülők akiket odaviszünk:)))

Előtte 1-2 hónappal keressétek meg időpontért,meg a részletekért szerintem.

2010. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg pap függő a dolog.

A paptól kell időpontot kérni, vagyis mondhatod neki, hogy nektek mikor lenne jó. Aztán ki kell fizetni az egyházadót. A keresztszülőknek vinni kell egy olyan igazolást, hogy lehetnek keresztszülők (sajna nem tudom, hogy ebben az igazolásban mi is van benne konkrétan ). Mi találtunk egy olyan papot aki a kereszteltetés mellett van, és nem nyaggat azzal, hogy menjünk oktatásra.Beéri egy félórás beszélgetéssel velünk szülőkkel és a leendő keresztszülőkkel.

2010. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!