Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kialusszuk valaha magunkat?...

Kialusszuk valaha magunkat? Hogyan szoktatatok le a gyermeketeket az ejjeli sorozatos ebredesekrol?

Figyelt kérdés
5.5 honapos kisfiam ujabban 3-5 alkalommal is felebred ejjel. 5 hetes koratol sajat maga szepen kitolta az ebredeseket, igy 10-11 kozt ment aludni es 6-n7-ig fel sem kelt. Ha igen, 1x es kis cici, ment vissza. Kb. miota fogzik, 3 hos koratol valtozott, de mar egyre rosszabb. Nagyon nehezen tudjuk visszatenni, altalaban cicire teszem emiatt, pedig sokat nem alszik napkozben, max.3xfel orat.
2010. márc. 22. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én épp azt mondtam a férjemnek, hogy az én gyerekem szerintem soha nem fog rendesen aludni. 14 hónapos és 2x kel éjjel de ha valami baja van akkor akár óránként is.
2010. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves korában aludta át először az éjszakát.De csak egyszer.Azóta is fent van többször,de már legalább nem 30-40 percenként.És nem mi rontottuk el,mert újszülött kora óta nem igényelte az alvást,hiába vittük orvosokhoz is miatta!Fel a fejjel!!
2010. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Rossz hírrel szolgálhatok: nálunk mindkettő 2 éves kora körül kezdte átaludni az éjszakát.

Viszont most még nem úgy érzitek, de eltelik hamar!

2010. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás lehet a háttérben + fogzás. Nálunk ugyanez volt, fél óránként mentem hozzá, de homeopátiás bogyókkal ismét elértük, hogy aludjon (chamomilla 15 minden órában 5 golyó, mercurius solubilis napi 2x5 golyó két hétig, ezek a fogzásra, és Sedatif pc 3 hétig napi 2x1 tabletta, ez az alvászavarra). (B)
2010. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

LEírom én hogyan csináltam.

Anyatejes babámat kb.7 hónapos koráig szoptattam éjjel is, aztán az egyik éjjel ahogyan felsírt és bementem hozzá, kivettem a kiságyból, ráhajtotta a fejét a vállamra és már aludt is tovább. Hoppá, gondoltam, tehát nem is éhes! Következő éjjel sem szoptattam, csak visszaringattam, szépen visszaaludt, és ez így ment 8 hónapos koráig, tehát leálltunk az éjjeli ciciről. 8 hónapos kora után, pedig megpróbáltam, hogy mi lenne akkor, ha nem ugranék az első szóra, hanem hagynám egy percet sírni, és láss csodát, visszaaludt. Most 13 hónapos, azóta is gyakran felsír éjszaka, de nem megyek be hozzá, hanem szépen magától visszaalszik. Ha bemegyek akkor viszont kezdődik egy két órás ébrenléti ceremónia mire elalszik a mellkasomon és vissza tudom tenni a kiságyba. Természetesen ha úgy sír, hogy hallom, hogy problémája van, vagy netán beteg, akkor ez nem érvényes, szaladok rögtön, de egyébként nem. Ő is megszokta már ezt, ritkán fordul elő, hogy kellek ahhoz, hogy visszaaludjon.

2010. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 5.5 hónapos, és egyre rosszabbul alszik :( Születésétől kezdve 1x, néha 2x ébredt, de néhány hete már 3-4x. Már próbáltam mindenre ráfogni, hogy mitől lehet (foga, hasa, éhes stb.), de egyre inkább úgy látom, hogy már csak megszokásból kel fel. Csak szoptatással tudom visszaaltatni. Nem tudom, fog-e valaha rendesen aludni... Ráadásul nagyon korán kelő, 5-kor, legkésőbb 6-kor felébred, és már nem is alszik vissza. Itt mindig csak olyan babákról olvasok, akik 8-9-ig alszanak, úgy irigylem őket, nem tudom, hogy csinálják! :)
2010. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre válaszolva szerintem nem:-) Majd ha már önellátóak lesznek, akkor meg már hozzászoktunk a nem alváshoz:-) Már most is kevesebb az alvás igényem, mint mielőtt nem volt gyerekem, pedig még csak 8,5 hónapos. Egyszerűen hozzászokik a szervezet a kevés alváshoz, meg ahogy idősödünk állítólag egyre kevesebbet is fogunk tudni... Pedig akkor majd hagynak már minket... Ilyen az élet:-)

Vannak szerencsés anyukák, akiknek sikerül leszoktatni a Őket egész pici korban az éjszakai ébredésről, de szerintem vannak olyan típusúak, akármit tehetsz, akkor is ébredni fog.

Kisfiam éjjel kb.8* ébredt, bár most 3 foga jön egyszerre:-(

2010. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekünk sajnos csak ideig-óráig vált be az amit a 10.10.-es írt. Én sem szaladok rögtön, van amikor elhalkul és visszaalszik de van amikor csak bepörgeti magát. Pl. nem régen volt 3-4 éjjelünk amikor 3x-4x felsírt de ebből csak egyszer mentem be hozzá viszont a napokban megint menni kell mert teljesen magán kívül van 3 perc után.

Jó ötlet de sajnos nem mindenkinek jön be.

2010. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Kedves előttem szóló! Ha ez vigazstal, nálunk is ugyan ez a szitu. 5-6 kor kel reggelente, és éjszaka 2-3szor van fent. Ő most 7 hónapos volt, 2 alsó foga kint van, lehet hogy a következő fog a hibás?
2010. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom, hogy mi lehet a baj!Lehet, hogy a foga jön nektek de nálunk akkor is kelés van ha nem jön. Sőt, pont abban a hónapban amikor viszonylag jól aludt 4 foga jött ki egyszerre. Már 10 foga van. Különben Ő alszik reggel 8-9-ig de éjjel meg fent vagyunk 40 perceket.
2010. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!