Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan őrzitek meg a türelmete...

Hogyan őrzitek meg a türelmeteket?

Figyelt kérdés

1 éves a babám. Minden klasszul ment (szopi, alvás, hozzátáplálás, pohárból ivás stb.). Egy hónapja, amióta belépet abba a korba, hogy tud menni azóta nem bírok vele.

Az oké, hogy próbálgat, de egyszerűen a türelmem kezdem néha elveszíteni.

Nem szeretnék se a fenekére, se a kezére rácsapni és kiabálni sem nagyon (ha nem muszáj).

Hogyan tudnám megőrizni a türelmem?(visszahozni)


2010. márc. 21. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mást tenni, mint hogy előre nézel és arra gondolsz, hogy lesz ez még jobb is. Esetleg gyakrabban bízd a nagyszülőkre most és akkor próbálj kikapcsolódni, feltöltődni. Menj fodrászhoz vagy masszíroztatni vagy csak beszélgess olyan anyukákkal akiknek hasonló korú gyerekük van. Sajnos csodák nincsenek :(
2010. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most igazán szükséged lesz az anyai türelemre. A gyerek kíváncsi, élvezi a mozgás szabadságát, a szemednek mindig rajta kell lenni, hogy ne essen baja. Örülj ennek a számodra kimerítő időszaknak is, tudd, hogy egyszer el fog múlni. Leleményesnek kell lenned, verés és kiabálás nélkül vond el a gyerek figyelmét a veszélyhelyzetből. Nevettesd meg, amikor csak tudod, érezze, hogy szereted. Bármilyen mókába belemegy, ez neked is jót tesz. A legrosszabb az anyának ilyenkor a fáradtsága, muszáj sokat pihenned, amikor csak lehet ! Visszanézve, nekem ez egy nagyon boldog idő volt / de ki voltam, mint a liba.../

:)

2010. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Akkor marad a kikapcs és az előrenézés.
2010. márc. 21. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:

én csak apucira tudom rábízni, nagy ritkán, nekem már az is feltöltődés, ha egyedül maradok itthon, és takarítok, úgy hogy nincs senki a lábam alatt... :)

hát, sokat mókázunk, de egyre akaratosabb...ilyenkor nem engedek neki, ha fontos dologról van szó, pl. öltözködés, fogmosás satöbbi. egyéb dolgokban igyexem figyelembe venni, hogy ő mit szeretne. nehéz ez, az ember nem is hinné, mennyire. néha elszakad a cérna, de ez normális azt hiszem, senki sem szent. de nagyon igyexem nem kiabálni, nem türelmetlennek lenni, mert az nem vezet sehová...igen, előre kell nézni, most alapozzuk meg azt, hogy később milyen ember lesz a babánkból.

sok türelmet mindenkinek, és boldog gyermeknevelést! :))

2010. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én igenis néha odacsapok a kiskezére. amikor 3szor szép szóval elvezetem a tv elől, h ne nyomkodja a gombjait, és negyedszer is odamegy, hát igen akkor kap egyet a kezére. meg is szeppen, és nem megy oda, csak néz nagy szemekkel. és ez nem feltétlenül azért van, mert elveszítettem a türelmemet.

3nővérem van, mindegyiknél van 2 gyerkőc, láttam felnőni őket. azt kell mondanom, hogy amelyik tesóm odacsapott a babának, annak a fia ma 14éves, bármiben lehet rá számítani, kedves, jólnevelt, tanul stb.

de van olyan gyerkőc is a családban, akit kiskorában szép szóval próbáltak nevelni, aztán szép lassan ráhagytak mindent, mert nem fogadott szót. ma 15 éves, rengeteget bulizik, iskolakerülő, és nagyon csúnyán beszél a szüleivel.

2010. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha valakit szép szóval nevelnek, de következetesen, derék ember lesz. ennek semmi köze a kézrecsapáshoz. az én kislányom, ha ppl. elviszem valahonnan, vagy valamit megtiltok, régebben el lehetett terelni a figyelmét, de bizony már nem lehet (15 hós), és mondjuk a 3. alkalomnál hisztizni kezd. na ilyenkor nem törődöm vele, de ez nem egyenlő a ráhagyással. amit nem szabad, azt nem. szépen megérti, 2-3 alkalom után, hogy próbálkozni szabad, de vannak határok. és még sosem kellett rácsapnom, reményeim szerint nem is fog kelleni soha. amúgy azt vettem észre, hogy hasonló típus, mint én: én egész kicsinek sem szenvedhettem ha testi agressziót követtek el rajtam, akár "jogos" volt, akár nem. az egyetlen hatása az volt, hogy megsértődtem, és azt gondolta,, nem szeretnek. sokkal többre ment nálam az aszülő, aki "szép szóval oktatott". én ehhez próbálok igazodni.
2010. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!