Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan őrzitek meg a nyugalmat...

Hogyan őrzitek meg a nyugalmatokat?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a nagyon aktiv 10hos kisfiamat és néha kiabálok vele mikor már nagyon rosszalkodik!Rettenetesen szégyellem magam ilyenkor de néha mégis betelik a pohár!Ti hogy csináljátok?
2010. jan. 25. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is egyedül nevelem 22 hónapos lányomat. Amikor már úgy érzem, hogy elegem lehet abból, hogy állandóan szétpakol, amit már összeraktam, akkor leülök vele a szőnyegre és előveszünk egy könyvet vagy szinezőt. Picit Ő is lenyugszik, én is pihenek.

Nevettetem, csiklandozom és akkor én is újra feltöltődöm. Semmiféleképpen nem kiabálnék vele, nem is ütném meg.

2010. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nálam is voltak kitörések, és a kívülről szemlélős módszer bevált. Folyamatosan próbáltam úgy nézni a saját viselkedésemet, mintha egy idegen lennék, tehát mintha kívülről látnék ilyen viselkedést. Simán megálltam már az elején, mert eszméletlen gusztustalannak tartottam ahogy rákiabáltam a babára amikor már nem bírtam vele. Mostanában nem kiabálok, pedig ugyanolyan vásott. :)) Próbálom lekötni inkább, vagy ha mérges is vagyok normális hangon beszélek vele.
2010. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem a pakolászosdi nem izgat már megszoktam:)inkább minor rászolok (gáztüzhely,áramozás és ilyen veszélyes dolgok)és visszanéz kiröhög és annál jobban csinálja,nah ilyenkor borul el az agyam....
2010. jan. 25. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi közösen készitjük az ebédet. Ő is segit pl. a krumplit, répát, almát pucolni. Ő teszi bele a tálba. Együtt mosogatunk. Ő az etetőszékben ül, könyékig vizes, de megtanulja, hogy nem szabad pancsolni.

A gáztűzhelyen begyújtom a gázt, megmagyarázom, hogy az meleg és fájni fog a kezed. A sütőajtót megfogta, rájött, hogy az forró, azóta nem nyúl hozzá.

A hűtőajtót kinyitja a villanyt kapcsolgatja, eltekeri a hőszabályzót, a mosógépet napjába többször elkapcsolja. A tv-távirányitót nyomkodja, a cd- lejátszó már nem érdekli.

Engedj meg neki mindent. Ne mond azt, hogy nem szabad. Magyarázd meg, hogy miért nem?

Párszor el kellett nekem is mondani, de mostanság már nem érdekli ilyesmi.

2010. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 10 hónapos. Azt vettem észre, ha megengedek neki valamit, akkor az már kevésbé érdekli. Igyekszem minél kevesebb dolgot tiltani, mert csak frusztrált, ideges lesz tőle, inkább próbálom elterelni a figyelmét. Mindent elmagyarázok, de persze még soká lesz, amikor tényleg megérti, de szerintem sem lehet elég korán kezdeni. Amúgy szerintem még játéknak veszi azt is amikor mérges vagy amiatt, amit csinál. Az enyémen legalábbis azt látom, hogy direkt szórakoztatja. Pl. szólok, hogy ne üsse a falat a műanyag játékkal, vagy elveszem tőle, mire széles vigyorral keres egy másikat, és folytatja. Közben persze lesi huncutul a hatást. Vagy üvölt, hogy képzelem, elvenni a játékát?! Szóval marad a figyelemelterelés...
2010. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,


ha valamit meg akarsz neki komyolan tiltani, az a módja, hogy elveszed tőle vagy elviszed onnan, és ezt mindig, sose legyen alkalom, hogy valamit amit nem szabad egyszer igen, mert onanantól fújhatod. vsz üvölteni fog, de ne törődj vele, hanem tereld el a figyelmét. meg fogja hamar tanulni. én a lehető legkevesebb dolgot tiltom meg a kislányomnak, de amit nem szabad, azt nem szabad. ő már a földön veri magát vagy a fejét veri dolgokhoz néha, de nem törődöm vele, elmondom neki, szép szelíden, hogy NEM SZABAd, tudod, ezért meg azért, és adok neki mást, ha nem kell neki, és tovább üvölt, úgy is jó, majd abbahagyja. amikor nem hagyja abba, az azért van, mert már fáradt, akkor meg elmegyünk lefeküdni. ő már 13 hós, és sok mindent megért, nagyon sokat számít 3 hónap is ilyenkor. én igyekszem nem kiabálni vele, mert az tapasztalatból tudom nála csak olaj a tűzre. olyankor komolyan elkeseredik, mert amúgy mindig nyugodtan szeretettel beszélek vele, sokat játszunk, ölelkőzünk stb. szóval azt már csak azért is kerülöm, mert nem válik be. de hát persze emberek vagyunk, néha szakad a cérna. az rossz, olyankor mindig bocsánatot kérek tőle, megölelem, megpuszilom, és elmondom neki, hogy most csúnya voltam, mert kiabáltam, legközelebb nem fogok, de ő akkor sem teheti, amit épp tett. aztán szent a béke. :)

2010. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nehezen tudom megőrizni a nyugalmam :( Sőt, sokszor nem is megy :( Sajnos nálunk családi dolog, mindeni ideges, lobbanékony természet :( Én is. :( Féltem is sokáig e miatt babát vállalni.

Engem azzal hoz ki a sodromból, amikor látszólag minden ok nélkül megy a hiszti a nyűglődés. :( Amikor mindezt evés közben művel :( Na olyankor robbanok :( Vagy amikor mondjuk neki csinálom az ebédet és közben olyan visítást, üvöltést rendez mintha gyilkolnák, közben semmi baja... szörnyű tud lenni. Ennek persze biztos az is oka, hogy kevés a segítségem, le vagyok terhelve, nem tudok kimozdulni és nehezen viselem a bezártságot. Szégyellem magam, hogy néha ilyen ideges leszek, esetleg rákiabálok a gyerekre :(

8 hónapos baba anyuja

2010. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
11:45ös hol laksz?segithetnénk egymáson:)
2010. jan. 26. 22:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy nem itéltek el !Én mindent megteszek hogy ne legyek ilyen de rájöttem nemsoká ünnepelek azis a baj...
2010. jan. 26. 23:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!