Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagynátok sírni a...

Meddig hagynátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 hetes. Nem nagyon akar aludni, és ha fennt van, akkor 80 %-ban sír. Én nem hagytam eddig hogy sírjon, de már nrm nagyon bírjuk a férjemmel, sír éjszaka, sír nappal, sír mindig. Viszont sajnálom nagyon amikor sír, annyira behergeli magát, hogy szakad róla a víz, és szinte fuldokol. Ilyenkor mindig felveszem. Ez csak pár perc amíg sír. Adjatok valami tanácsot kérlek benneteket!!!!
2010. márc. 21. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
mi is 7hetesek vagyunk nálunk is ez a szitu ca valamivel job!!én is tanácsot kérnék szivesen olcasnám más hogy szokatta ahoz ne keljen mindig ölbe venni!!!bocsi hogy én nemtudok választ adni!!de elvannak kényeztetve!!!
2010. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy 7 hetes baba nem lehet elkényeztetve.Nem lehet hogy hasfájós?

Nehéz lehet rájönni, ha nem hasfájásról van szó. Persze okosat én sem tudok mondani,mert Neked kell ismerned a gyermekedet. Mióta csinálja ezt? És szopik?Vagy tápszert eszik? Elég lehet Neki az adott étel mennyiség? És ha levegőn vagytok,akkor is sír?

2010. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
vedd fel. 7 hetes, pici még nagyon. tuti, h nem éhes? mit eszik? hasfájás esetleg? egyéb ötletem nekem sincs. írj, h szűkíthessük kicsit a kört, h mi lehet a baj.
2010. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel. én sosem hagytam sírni. jó, persze el kellett mennem pisilni, meg enni, meg ilyesmi, de amikor nem volt dolgom, sosem hagytam sírni. Ezzel megtanulta, hogy nincs egyedül, nem kell félnie, mert ha baj van, mindig lesz, aki segítsen :-) tulajdon képen megbízik bennünk, most már magától tudja, hogy nem kell mindig a kezünkben lennie ahhoz, hogy jól érezze magát. most már fél éves múlt, órákig elvan egyedül, nem nyafog, nem hisztizik, mindenki el van ájulva milyen jó gyerek. ezt az időszakot csak túl kell élni, nálunk 2 hónapig tartott. kitartás ( és aludj, ha ő is alszik, így egy kicsit könnyebb )
2010. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ennyiből én sem tudom megmondani, hogy miért sír, de azért olyat írni, hogy el vannak kényeztetve!!! Hogy lehet elkényeztetni egy ilyen csöpp babát? Ja és egyébként tapasztalat, ha valaki el van kényeztetve az nem sír az ébrenlét 80%-án keresztül.
2010. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen hasfájós nagyon, de már meg tudjuk különböztetni a sírást, és azt persze látom is amikor fáj a hasa. Én is úgy gondolom, hogy ő még nem lehet elkényeztetve, és azért is veszem fel, mert úgy gondolom, hogy meg kell nyugtatnom. Csak elég nehéz már. Ja, egyébként tápszert eszik. Még az is gond, hogy az alvásnál felkelti magát mindig, egyfolytában kapálózik. Pedig nagyon álmos.
2010. márc. 21. 08:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyerekorvosom azt mondta, hogy kb. 3 hónapos koráig a gyerek az esetek 90%-ában azért sír, mert éhes. Próbáld gyakrabban etetni. Az én babám 7 hetesen kapott tápszer pótlást az anyatej mellé és még így is volt, hogy 2 óránként evett.

Semmiképpen ne hagyd sírni! A kapálózás azért van, mert még fejletlen az idegrendszere. De ha pár hét múlva még mindig csinálja, akkor mutasd meg orvosnak.

2010. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még picike, ilyenkor én is mindig felvettem a lányomat. Ő is hasfájós volt. de aztán ez elmúlt.

Most 5,5 hónapos, és már "hagyom" néha, mert pl látom rajta hogy álmos, beteszem a kiságyba, kijövök és elkezd sírni (inkább nyűglődés). Akkor bemegyek, megsimogatom majd kijövök. Ha netán nagyon sírna, azt nem hagyom. De amíg csak nyöszörög, akkor néha hagyom, és utána lefoglalja magát a játékával majd elalszik. Vagy napközben ha nyűgös és kijövök a szobából ha nem lát (pl wc-re) akkor is elkezd sírdogálni (ez is inkább nyűglődés) de mielőtt visszaérek, már csöndben játszik.

Mondjuk nálunk ez már ritka, csak ha nagyon szeles idő van akkor nyűgös, de egyébként nem egy sírós baba.

Kitartás, és ne hagyd sírni mert még picike!

Üdv. egy boldog anyuka

2010. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, hogy nem tudok értelmes választ adni, csak el szeretném mondani, hogy nálunk is ugyanez a szitu annyi különbséggel,hogy az én babám 4 hetes.Már olyan is volt, hogy eszizett, és az utána következő 3 órás alvást végigsírta a következő etetésig.Pedig nem volt éhes...Hasfájós nagyon az én babám is, és én is megismerem ha fáj a hasa, de ilyenkor nem fáj.Tegnap este volt az 5.olyan hiszti, hogy teljesen kiizzadt.Ilyenkor meg félek, hogy megfázik.Arra is gondoltam, hogy elkényesztettem, vagy unatkozik, és nagy sírásba annyira felhergeli magát, hogy azért nem tud aludni.A héten vizsgálta gyerekorvos, de azt mondta minden rendben van.Szóval ne aggódj,nem kell rosszra gondolni, tartsál ki, elnövi pár hét múlva.

Én hagyom hisztizni egy darabig,hátha sikerül elaludnia, amikor már nagyon nem akaraja abbahagyni, akkor felveszem.Megfigyeltem, akkor egy kicsit többet alszik, amikor 2 órát kinnt vagyok vele sétálni.Maximum ennyit tudok tanácsolni,és innen a messzi távolból küldeni az energiát:)

2010. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
1 pár hetes baba nem tud hisztizni.
2010. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!