Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor növi vagy kinövi egyálta...

Mikor növi vagy kinövi egyáltalán a 15 hónapos lányom a "fehér köpeny-szindrómát"?

Figyelt kérdés
Minden egyes alkalommal, amikor orvoshoz vagy csak a védőnőhöz megyünk el kezd üvölteni. Még a váróban semmi baj, de benn..Volt egy-két nem kellemes élménye néhány hónaposan(szívultrahang és vérvétel), talán attól lehet? A múltkor már annyira kínósan éreztem magam, mert annyira felhergelte magát, hogy körbehányta a rendelőt. Képtelenség lenyugtatni, míg odabenn vagyunk. Sokszor más babák miatta kezdtek el üvölteni, vagy épp ha valaki sírt, ő is rázendített. A múltkor megkérdezte a doki, hogy gyakran szoktam bántani? Nagyon felháborodtam, hogy kérdezhet ilyet, hiszen nem bántom!! Mit csináljak vele, hogy megértse, hogy nem fogja bántani senki a rendelőkben?
2010. márc. 20. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27 hós,mindenkivel jól elvan főleg a házidokinkkal.Tavaly 2* volt kórházban+vérvétel ...2-3 alkalommal Ő is ezt csinálta,de utána elmúlt.Most épp nem fél a dokitól,de hamarosan megint kórházba megyünk,lehet akkor lesz 1 újabb rossz időszaka.Nálunk sztem az is sokat segít,hogy a kötelezőn kívül is elviszem a védőnőhöz mérni és akkor játszik,beszélgetünk.A dokinknál is voltam már vele úgy,hogy csak beszélnem kellett vele,így a fiam is kicsit felengedett,hogy nem macerálták.Lehet nálatok is segítene,ha nem csak akkor látna eü-st,ha beteg.
2010. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a doki hozzáállása. Nem tudom feltűnt-e neki, hogy a kisgyerekek nagy része ezt csinálja. És nem feltétlen egy komolyabb vizsgálat viseli meg őket. Még egy szurit is jó hosszú időre megjegyeznek.

Sajnos valószínűnek tartom, hogy soha sem növi majd ki, majd csak enyhülni fog idővel. Rengeteg olyan ember van a mai világban akiknél pl vérnyomást sem lehet normálisan mérni, annyira félnek az orvostól.

2010. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Talán enyhül majd később,ahogy már előttem is írta az anyuka.Mi is éppen így vagyunk,minden kisgyermek,baba hang nélkül megy-jön a rendelőből,az én kisfiam meg ordít torkaszakadtából.A mi doiknéninken is látszik,hogy zavarja és legszívesebben befogná a száját...De éppen nekik kellene érteniük és tudniuk,hogy ez természetes egyes babáknál.

Szerintem nem tudjuk mi magunk magoldani a helyzetet,hiába is próbálkozunk.A kisfiam is értelmes,egyre többet megért és tanul,de mégis mumus a fehér köpeny,hiába magyarázom,hogy nem kell félnie.


majdnem 15 hónapos kisfiú anyukája :)

2010. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én is reménykedem, hogy enyhülni fog idővel. A kislányom 19 hónapos lesz és azzal még nincs gond, hogy bemegyünk a váróba, levetkőztetem, addig jól elvan. De amikor a védőnő próbálná megmérni, na, akkor kezdődik a haddelhadd! Mostanában már csak saccra mondja, hogy hány kiló, mert nem áll meg egy pillanatra se, így a mérleg is össze-vissza mutat... Hiába próbálom én is nyugtatni, magyarázni, hogy ez nem fáj...mégis! Amikor meg meglátja a doktornőt!!!Onnantól fogva még jobban üvölt, addig míg fel nem öltöztetem! Számomra ez érdekes, mert a nagyok nem féltek se a védőnőtől, se az orvostól soha! Egyébként nálunk a védőnőkön épp a félős gyerekek miatt nincs is köpeny...az enyém mégis üvölt :)
2010. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
9:20-as pont ilyen az én lányom is! Komolyan mondom, néha azt hiszem, hogy én rontottam el valamit a nevelésben, hogy ennyire fél!
2010. márc. 22. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit se rontottunk el, ők ilyenek :)) Egyébként, mikor kicsi voltam, engem is sokszor úgy kellett behúzni az orvosi rendelőbe, mert még le is feküdtem, hogy ne tudjanak bevinni :D Máig emlékszem rá, pedig több, mint 30 éve volt :)
2010. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

az én 15 hós kislányom is ilyen....most a múltkor vérvételen voltunk, le kellett fogni szegényt. :((( Azóta ez hatványozott. nem is merek rágondolni, mi lesz most, csütrötökön kapja a 15 hós oltást. :(((

remélem , majd kinövi ő is. őt se lehet megmérni ,meg semmi, úgy kapaszkodik belém, és üvölt, mintha nyúznák.

2010. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És kisebb korában is ilyen volt már?

Az enyém is volt szívuh-on (épp a napokban is) meg vérvételen 2 hónaposan meg kapott még + oltásokat is de nem csinálja ezt. Egyáltalán nem sír az orvosnál. Én azt hittem, hogy majd biztosan nagyobb korában fog amikor már jobban emlékszik meg jobban össze tudja kötni a dolgokat. Különben sok gyerek ilyen mint a tiéd, én nem szoktam csodálkozni rajta. Persze, hogy nem szeretnek dokihoz menni. Szerintem el fog múlni, nem tudsz vele mit csinálni csak szépen elmondoani, hogy ne féljen semmi nem fog történni ami fáj (már amikor tényleg nem fog) stb...

2010. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtt vagyok. az enyém pl. kiskorában nyugis volt, csak vizsgálgatta az orvost, de a mreckedést már akkor sem szerette. viszotn azt hogy más megfogja satöbbi, kb. 3 hós koráig tűrte el, onnantól csak én meg az apja. ez a mai napig így van .
2010. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is üvöltött. Most 16 hónapos. A 15 hós oltás után kezdte. Meg se tudta hallgatni a doktornő. Viszont! Kapott ajándékba 2 matricát, amit felragasztottam az etetőszékére. Az elején bele se akart ülni, üvöltött és toporzékolt. Ám elkezdtem mesélni neki, hogy a doktornénitől kaptad, nem fog bántani, csak megvizsgál és szeret téged... és hasonlóakat. És meséltem neki hosszasan. És mindig kérdeztem, hogy hol van a Breki béka és a pillangó, amit a doktor nénitől kaptál? ( most is ott van) és mosolyogva mutatja. Azóta voltunk megint a dokinál és semmi baj nem volt. Persze egy kicsit félt még, de nem hisztizett. Nyugodtan megállt, míg meghallgatta. Én közben mondtam neki, h nem fognak bántani és a doktornénitől kaptad a matricákat... Nagyon ügyes volt! Sajnos 2 hónap múlva vérvételre kell menjünk és valószínűleg 1 pillanat alatt lerombolja a másik doktornő a jól felépített kártyavárat, ám sztem érdemes kipróbálni, mert nekünk remekül bejött.
2010. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!