Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell először kimosni a...

Hogyan kell először kimosni a kis ruhákat? Fertőtlenítés?

Figyelt kérdés

Biztos buta kérdés, de most várjuk az első babát, ti hány fokon mossátok ki a ruhákat előre? Milyen mosószerrel?

A mindenféle kis plüss játékokat is mossátok, vagy azokat hogyan lehet előkészíteni?

És a többi (műanyag dolgokat), hogyan és mennyi idővel előtte kell fertőtleníteni?


2010. márc. 20. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Rucikat simán 30-40 fokban mostam, ha fehér és koszos akkor esetleg 60 fokos mosás. Kímélő mosószer, Sensitive és egy kevés sensitive öblítő vagy ecet. Plüss állatokat is 40 fokon kimostam, öblítő nélkül . Pelusokat 90 fokon mosom ecettel még mindig
2010. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi amikor vártuk a kislányunkat,szülés elött egy hónappal mindent kimostam.A vadi új cuccokat csak símán öblítős vízzel.A kapott használtakat mosóporos vízben.Az öblítő vízbe meg ecetet tettem,az végülis fertőtlenít.A plüssöket is csak öblítős vízzel mostam ki,de azokat ráér majd ha már 1-2 hónapos lesz a babád,mert eleinte még úgyis sokat alszik,és nem igazán tudja majd értékelni. Vagyis nálunk így volt.A műanyag játékokat meg csak ecetes vízzel lemostam,aztán síma vízben leöblítettem és szárazra töröltem.Sok sikert a szüléshez és jó babázást.Sok sok egészséget kíván egy 1 éves kislány anyukája!
2010. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én mindent 40 fokon mostam, öblítettem. a plüssöket is. a ruhákat aztán alaposan átvasaltam gőzzel.
2010. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az új ruhákat is rendesen mosom ki, hiszen nem tiszta a csomagolt sem!

Általában 40 fokon szabad a kis ruhákat, de amit csak lehet, 60 fokon mosok ki, ezek inkább a fehérek.

De a felnőtt ruhákat is így mosom: színes 40, fehér 60 fok. Ja, és sensitive öblítő.

Fertőtlenítés: vasalás.

Érdemes nem kényes ruhákat venni.

Textilpelenka büfizéshez, fej alá: először 90 fok, azóta 40 vagy 60.


Műanyag: a legjobb valami fertőtlenítő tablettás víz, de amit nem vesz a szájába a baba, a domestos vagy hypo is megteszi, sokkal olcsóbb, és fertőtlenít rendesen. Ha nem töményen használjuk, akkor nem is büdös.

2010. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: plüssöket mosógépben kevés mosószer, öblítő, 30 fok.


3 gyerekes anyuka

2010. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én mind a két gyermekemnél 40 fok normál Ariel mososzer Gabi öblitő és vasalás.Azóta már nem vasalok semmit csak a textil lpellusokat!A fiam 13 éves a kislányom 9 hónapos
2010. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a műanyag játékokat CLARA sept folyálon szappanos vizzel mosom le a mai napig majd bő vizzel letussolom és radiátoron lecsöpög.Clara sept patikában kapható!
2010. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a fehéreket 60 fokon, mosógéllel, pici kloroxal mostan szép fehérre.Normál silánnal öblítettem!A színeseket, pedig 40-60 fokon mostam az anyagától, színétől függ!A textilpelusokat 9 fokban kloroxal, mosógéllel mostan mindig!

Normál öblítővel öblítettem!A plüssöket 40 fokon mosógéllel öblítővel! Az új ruhákat is ki kell mosni!Én ruha nagykerben dolgoztam, láttam hol tárolják őket!!!

Óriás regálokban, összezsúfolva, néha 1-1 egér társaságában!Mossátok ki őket!!

2010. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!