Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Mamák! Ti bio gyümölcsö...

Kedves Mamák! Ti bio gyümölcsöt, zöldséget adtok hozzátáplálás során a babáitoknak vagy "simát"? És ha igen vagy nem, akkor miért?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Mert mi bio manapság,mikor ilyen szennyezett még a levegő is?

2010. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Répa szigoruan bio-nitrát veszély miatt,és mielött leszolnak,tesom kollégájánál volt probléma belőle,és a védönő is mondta.

Amennyire tudtunk,megpróbáltunk mindenből beszerzni biot.

Nem mindig sikerült.

Drágábbnak drágább,de amit egy pici baba megeszik,az nem nagy mennyiség.

2010. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

A bio sem bio, csak az a neve, hogy jobb legyen az ára. Gondolj bele!!! Mitól néznek olyan nagyon jól ki a gyümölcsök? Érlelve van a mandarin, kivi, banán, eper, szőlő. Semmi ize! És amint hazavitted a hűtőből pár napig nem fogyasztod el azonnal megplöttyed.

De Nekem mindegy, hogy ki mire költi a pénzét. Én nem vettem bio-t sosem. A lányom igy is megélte már a 2. életévét és még nem volt beteg!!

2010. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azt szerettem volna, de decemberben nem találtam olyan bio almát, ami ne nézett volna ki rohadtnak. Aztán nem vadásztam tovább, maradtam a nem bio-nál.

Egyetértek az elsővel. Csak az lenne bio, ami valami más bolygón terem.

2010. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem,nem is fogok.Talán az anyák lapjában olvastam,hogy lehet otthon is termelni kis mennyiséget ebből-abból az erkélyen.Na nem tudom,ha én a panel 4.emeletén nevelgetem a 3 csomagnyi petrezselymemet mitől lesz bio?Attól,hogy 2utcányira van a főút?Na király!Csatlakozom az elsőhöz...
2010. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes dolog ez a bio-mizéria. Amit a piacon, vagy bioboltban kapsz, tök szép mind. Anyósék termesztenek mindenfélét, van egy csomó gyümölcsfájuk, és arra aztán tényleg lehet mondani, hogy bio, mert semmivel nem permeteznek. Hááát, nem is olyan szép az alma, a barack, a ne soroljam... Szóval számomra is rejtély, hogy amire azt mondják, hogy bio, az hogyan tud olyan szép lenni.

Ja, és még egy hülyeség, ami a legnagyobb ámítás: a bioméz. Olyan nincs! Anyósék méhészek, és bizony ha nem kezeled a méheket bizonyos vegyszerekkel (hasmenéses kór és atkák ellen), akkor a méhek elpusztulnának!!! Arról nem is beszélve, hogy a méheknek nem tudod megtiltani, hogy ne menjen olyan növényre, ami permetezve lett. (B)

2010. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Na ez az! A bio-tej, a bio-marhából, ami bio-füvet legel... Hahaha.

És amikor szúnyogot irtanak, akkor hova menekülnek a gyümölcsfák, zöldségek??? ...hát a bio-kertbe, amit bio-gyomirtóval és gombaölővel fertőtlenitenek?

Valaki kitalálta ezt a bio-izét és nagyon jól meggazdagodott belőle.

2010. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én simát adok, mert nincs pénzünk bio-ra. Egyébként azt venném. Előttem szólóknak igaza van amúgy, a bio sem bio, (pl. vegyszermentes gazdálkodásból származó zöldségeknél a talajt nem tudják hermetikusan elzárni a műtrágyás kert földjétől, stb. stb., de mégsem mindegy, hogy milyen mértékben vegyszerezett az adott gyümölcs v zöldség.

Ha piacon vásárolok, akkor öreg néniktől veszek csúnya almát :)))

*L*

2010. márc. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem hiszek a "bio"-ban, viszont piacon előszeretettel vásárolok idős néniktől :) Szerencsére pest szélén lakunk ezért még hihető is, hogy a kis kerjében termesztette :) ennél nem hiszem, hogy "bio"-bb a "bio"

(és tényleg nem valami szépek...;))

R.

2010. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
simát, szerintem nincs annyi bio a földön,amennyit eladnak bionak
2010. márc. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!