Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől bukik ennyit a babám?

Mitől bukik ennyit a babám?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 hetes. 2 hete kezdett el szinte minden szopi után bukni, van hogy 1 órával utána is bukik. Tegnap pedig azt vettem észre hogy ilyen nyálkásszerű túró jön vissza neki. Ismerős ez valakinek?
2008. szept. 12. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A bukásnak sok oka lehet, de jobb lenne, ha doki nézné meg.

Lehet sokat evett, vagy gyorsan volt a két evés egymás után. Lányom néha a víztől is bukik, vagy a mozgástól is szoktak.

Nézesd meg a dokival.

2008. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy azért mert nagyon mohó a babám, ami teljesen igaz, visít ha nem ömlik a tej a szájába, és természetesen azonnal. Ezért mindig nagyon figyelnem kell, hogy ne szívjon levegőt, mert kapkod. Nagyrészt ezért alakult ki hogy már csak reggel szoptatom, vagy ha útközben vagyunk, ciciből, amúgy a lefejt tejet üvegből eszi, így a speciális cumi miatt sokkal kevesebbet bukik.


MÁsik ok, hogy elkezd többet mozogni, és jobban kijön, főleg ha sokat evett, és pl. nem 2-3 órára, hanem gyakrabban eszik. Harmadik ok lehet, hogy sokat idegeskedsz. Nálunk megfigyeltem, ha semmi bajom, akkor alig kellett törölgetni, ha nagyon kimerült vagy ideges voltam, egész nap törölgettem utána, óriási tócsákat (persze ettől még idegesebb lettem). Sajnos a doki sem adott tanácsot, annyit mondtak a védőnővel, hogy ez van, ha rendesen eszik-hízik, akkor nincs gond, majd elmúlik, ha járni fog és jobban zár a gyomorszáj. Köszi. Viszont amióta többet áll és felhúzza magát mindenhol, tényleg jobb a helyzet, most 7 hós. Kitartás, próbálkozz ezzel-azzal, hátha beválik vmi. Ha elkezd majd sűrűbb ételt enni, az is segít!

2008. szept. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg minél függőlegesebben etetni. Nekünk ez bevált, igaz még néha így is bukik. Az előttem szólónak teljesen igazat adok az idegeskedéssel kapcsolatban. Fő a nyugalom.

Szerintem sem jó, ha 2 óránál gyakrabban eszik a baba. Én próbálom most már, hogy 3 óránként egyen és így kevesebbet bukik. Most 11,5 hetes a kisfiam. Nekünk és néha nyálkás büfi jön vissza, gondolom ez normális. A túró azért van, mert a gyomorsav összekapja a tejet. Kitartás, lassan csak erősebb lesz a gyomrocska.


Jó babázást!

2008. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs az offêrt de megkèrdezhetem mi lett? Az èn babám is 12 hetesen kezdte az erősebb bukãst
2014. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!