Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek még 6* eszik a babája,...

Akinek még 6* eszik a babája, az hány órakor eteti utoljára és mikor másnap reggel?

Figyelt kérdés
Akárhány hasonló kérdést olvasok, mindenhol 8-9 fele ágyban vannak a gyerekek. Az én 2 hónapos pulyám 10 órakor eszik, 11 körül fekszik és hajnali 4-5 órakor kel újra enni. Kakukktojásnak érzem magam. De máshogy nem lehet megoldani, mert nem jön ki a 6 étkezés. (4, 9, 13, 16, 19 és 22 órakor eszik)
2010. márc. 19. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy másnál hogy van! Ha nektek így jó, akkor csináld így! A babád még nagyon pici, még sokat fog változni a napirendetek is, ahogy egyre hosszabb ideig bírja evés nélkül éjszaka és esetleg kevesebb étkezéssel is beéri. Egyébként az enyém is szopott még este 11-kor és nem csak 2 hónaposan, hanem még fél évesen is :) Neki így kellett, én meg nem akartam "megnevelni". Egyáltalán nem bánom :D
2010. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad,hogy nem jön ki a 6 étkezés. Miért ragaszkodsz ennyire a 6 étkezéshez? Úgy etesd,ahogy ő akar. Én kislányom 7 hónapos múlt,5 étkezés lenne ugye előírva a nagykönyv szerint,de ő csak 4x eszik. Neki ennyi elég,és kész. Nem kell mindenbe betartani ami elő van írva.
2010. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg csak 6 hetesek vagyunk de nallunk ez a felallas:

Este 20

Ejel 1

Reggel 5-6

Delelott 9-10

Delben 13

Delutan 16

En sem ragaszkodom gorcsosen az idokhoz de nallunk igy allt be mert megszokta, hogy este 19:30-kor furdik es utanna kaja meg alvas. Delutan meg 14-tol 15-ig seta mert ilyenkor jo nagyot alszik. Persze van ugy, hogy ide vagy oda fel orat megcsuszunk.

2010. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 2 hónapos, és kb. tízszer eszik egy nap. Hát istenem, erre van igénye, keveset eszik egyszerre. Egyébként este 10 körül fekszik, éjjel egyszer kel, aztán alszik kb. 8-ig.
2010. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A 2. válaszolónak válaszolva egyrészt azért erőltettem, mert kicsi súllyal született és nagyon nehezen indult fejlődésnek, kínomban már azt sem tudtam, hogyan tömjem bele az ételt, másrészt az orvos mondta, hogy ő még nem látott olyan gyereket, aki 3-4 hónapos koráig ne 6-szor evett volna egy nap. Másrészt pedig a 3. válaszoló példájából kiindulva mi is ettünk egy időben éjfél körül is és 4 órakor ugyanúgy kelt, de attól én is csak fáradtabb, s így másnap sokkal türelmetlenebb voltam, hiszen ha 11-re este befejeztem a dolgomat és lefeküdtem, már inkább kukorékoltam még egy órát éjfélig, minthogy aludjak egy órát, mert az csak még fárasztóbb volt. Így alakult, hogy már csak egyszer kel éjszaka, és igényli is a 6-szori étkezést, bár ha rajta múlna, van, hogy eltolná 1-2 órával, mert belealszik, így viszont az egész napi rutint borítaná. Szóval nálunk ezért alakult így. Az az igazság, hogy bele is bolondulnék, ha nem volna valami rendszer a napunkban. Sajnos ilyen vagyok. A meglepetéseket sem szeretem. Elég trauma volt nekem megszokni, hogy a férjem össze-vissza órarend szerint dolgozik.
2010. márc. 19. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 10 hónapos lesz a kisfiam és még mindig 6-szor eszik egy nap.

Sokáig este 10-kor evett utoljára, ez un. álometetésben történt. Először is, egyszerre keveset eszik, másodszor, miattam is jobb volt így. Így éjszaka csak egyszer kellett etetnem.

2010. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!