Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának mikortól...

7 hónapos babának mikortól "spécizhetem" föl a főzelékét?

Figyelt kérdés
Mikor lehet fűszerezni, sózni, hagymával egyéb fűszerekkel ízesíteni? Paradicsomosat mikor vezethetem be, félek az allergiától. Glutén allergiának mik a tünetei? Ugye ha allergiás lenne rá, nem egyszer kakilna hígat egy nap? Mert nálunk egyik nap híg, másik nap kemény.
2010. márc. 19. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Már 4 hónapos kortól kellene kapnia lisztes ételeket.Ez a legújabb kutatások eredménye.Fúszerezni pedig az első perctől kellen.Legalábbis sózni,cukrozni,amit kell.Paradicsomosat is nyugodtan adhatsz neki.Nálunk már azokat eszi legtöbbször,amit mi eszünk.Minél később kap valamilyen ételt,annál nagyobb az allergia veszélye.
2010. márc. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy valamilyen normális választ is kapj:

Zöldfűszereket, pici sót, kevés hagymát nyugodtan használhatsz. Paradicsomosat is nyugodtan adhatsz neki, már 4 hós kortól adható paradicsomos bébiételek is léteznek. A gluténérzékenységnek rengeteg tünete van, mindenkinél máshogy jelentkezik (öcsém lisztérzékeny, úgyhogy van tapasztalat). Van, akinél kiütésekkel, van akinél állandó hasmenéssel, van, akinél állandó hányással, szóval teljesen változó. Nem kell gluténmentes dolgokat adnod a babádnak! Én csak azért várok, hogy a 6 hót betöltse, mert a tesóm az, és ezért veszélyeztetettek vagyunk.

És az első válaszolóra reagálva: azért az elég erős, hogy egy 7 hós baba teljesen azt egye, amit mi, ezért ezt ne vedd figyelembe.

(B)

2010. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi B!:) Egyetértek, remélem senki nem fogadja meg az első okos tanácsait. Glutént 6 hósan kezdtem adni neki. Paradicsomosat még nem kapott. Lassan adok neki azt is.
2010. márc. 19. 07:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki paradicsomosat, 5,5 hós kisfiamnak pl. a paradicsomos burgonya az egyik kedvence! Azt soha nem tudom elég gyorsan kanalazni neki. :) (B)
2010. márc. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta 6,5 hósan hogy adhatok Neki már póréhagymát,vörös és fokhagymát.Liszteset még nem adtam,csak babakekszet,de most akarom szép lassan bevezetni a főzikbe.Sózom kicsit a dolgokat a védőnő utasítására,mert hogy a babának is szüksége van kevés sóra. Banyuci,és hogy csinálod? Most akarom Glónak adni! :) Ada.
2010. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mázlim van, mert anyósom rakott el saját termesztésű paradicsomot passzírozva, pici cukorral. Úgyhogy azt keverem főtt krumplival, de az üvegeset is szereti. Tegnap brokkoli-krumplit kellett "feljavítanom" vele, mert nem volt elég édes a kis mocsoknak. :) (B)
2010. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 100%-os bio paradicsomlével fogok dolgozni.:) Mennyit tegyek 1 db krumplihoz (+csirke husihoz)?
2010. márc. 19. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Pfúúú... nem szoktam mérni, csak úgy látszatra hozzáöntök, hogy jó állaga legyen. Kisfiam pl. öklendezik, ha túl sűrű, olyankor még egy löttyintés, és már oké is. :) (B)
2010. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor érzéssel adagolom.:) Tegnap vettem paradicsomos halas bébiételt 6 hósnak való. Lehet adni neki már halat? Ez új számomra.
2010. márc. 20. 07:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, bár a saját készítésűt csak óvatosan, mert akármelyikben lehet szálka. Az üvegesben biztos nincs. (B)
2010. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!