Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes este fürdetni?

Mikor érdemes este fürdetni?

Figyelt kérdés
hányra rendszerezzem az esti fürdetést,meddig tartson?és mi legyen a sorrend?tehát fürcsi,szopi,tisztázás?vagy hogy szoktassam?
2008. szept. 11. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hány óra körül fogod, illetve sikerül fürdetned, az attól függ, hogy milyen a pici igénye. Hány óránként szopizik, mert akkor kb. be lehet lőni a fürcsi időpontját. Én este 8 körül szoktam. Pár percig szoktam fürcsiztetni játékosan és nagyon élvezi, de tovább nem szükséges! Utána felöltöztetem, és megszopiztatom, mire pár perc múlva leteszem és el is alszik annak rendje és módja szerint. Nálunk ez bevált.
2008. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az este 9-es fürdetés jött be. Utána eszik és jó esetben 10-fél 11kor már alszik. De ez a babáktól függ.
2008. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 7-kor volt az elején a fürdés, mert jött a téli időszak, hamarabb punnyadtunk. Aztán a tavaszhoz közeledve 8-ra csúsztattam, mert este nem akart elaludni pancsi után, meg már aktívabb is volt. Így, ez maradt azóta is, így szoktattam. Bár az én babám már 1 éves, de már mikor a hozzátáplálást is megkezdtük úgy volt, hogy fél7-7 körül vacsizott pépet, hogy pancsival ne kavarja fel a kis gyomrát, leülepedjen. Majd 8-kor pancsi, utána rögtön szopi, amivel be is aludt:) Szerintem a 8 - fél9-es fektetés ideális.

Nagyon picinél tényleg ne tartson pár percnél tovább, nekik még nagyon vékony a bőrük és érzékeny is. (Idővel úgysem tudod majd kirángatni;))A sorrend: pancsi, pelusozás, felöltözteted, szopi. (Szerintem, persze másnak más a jó. Egy kis idő elteltével úgyis rájössz, neked és babádnak hogy a jó. Ezek csak alapok, erre te magad építesz!)

2008. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem az esti fürdés vált be, legalább is fél éves korától már mindig délután fürdik, neki ez hatalmas játék. Most 11 hónapos, hatalmasakt sikongat fürdés közben, sokszor együtt fürdünk, ő csak felspannolja magát fürdéskor, utána nem tudna aludni. Szóval mi délután fürdünk, olyan 3 felé, este meg kaja után rögtön alvás van, így szokta meg. Nyolckor eszik, fél 9-kor már alszik is. De van, hogy hamarabb, ha látom, hogy nyűgös, akkor előbb is kap enni és előbb teszem le aludni.
2008. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mi este 9után fürdetünk.

fürdés, etetés, majd ha éreztem, hogy volt rotty a pelusba, tisztába rakás.amúgy nem.így 10re végzünk, és hajnali 3kor ébred újra a 6hetes kisfiam.

2008. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én 2 hónapos kisfiam nyolckor fürdik,eszik és alszik.

Ez bejött!

2008. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 6 hetes a lányom, nekünk a fél8-8 körüli fürcsi vált be, aztán szopi és alvás. Szopi után - mivel ugye fürcsi után tiszta pelust kapott - csak akkor teszem tisztába, ha nagyobb dolog van benne. Szopin az én manóm is sokszor bealszik.
2008. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!