Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom szerint azért nem...

Anyósom szerint azért nem beszél a kislányom mert sokat van a járókában és nem foglalkozom vele eleget. Lent?

Figyelt kérdés

12.-én volt 1 éves a kicsim. Már 10 hónapos kora óta önállóan jár. Nagyon sok dolgot megért de nem beszél. Annyit mond, hogy táttá, te/a telefonra/, tá /távirányíróra/ meg néha hogy baba. régebben mondta hogy mama de már nem.

Reggel 40 percet van a járókában, ebéd után felet, délután néha 30-20 percet. Sokat olvasok neki, de sokszor otthagy és inkább járkál fel alá a lakásban.

Ha a járókában van bekapcsolok neki valami mesét, amit olyan 10-15 percig néz aztán játszik.

Tényleg az én hibám? Ne tegyem be a járókába, vagy mi legyen?

Egyedül vagyok apa estig dolgozik és csak akkor tudom a házimunkát elvégezni ha a kicsi a járókában van.


2010. márc. 18. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 1 éves gyereknek még nem kell beszélnie.

Anyósodnak biztos csodagyerekei vannak, akik 6 hónaposan már jártak, 1 évesen folyékony mondatokat mondtak, 3 évesen leérettségiztek.

2010. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy is! attól, mert néha magában játszik, az nem baj, sőt jó! Ne foglakozz anyósoddal. Kell a babáknak a z önálló játék, főleg, ha jól el is van magában. Nincs ilyen összefüggés a beszédfejlődés, és a járóka között.
2010. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell még beszélnie egy ennyi idő babának, majd beszél, ha már elég fejlett lesz hozzá. Ez gyerek függő is. Az enyém 13 hós és kb. ő is ezeket mondja, de még semmi konkrét szót nem tud. A maga kis nyelvén haladzsázik...meg mondja, hogy pá pá. Viszont az én fiam nem lenne meg a járókában 1 percet sem. Ő is kb. 10 hós kora óta jár és én akkor vittem le a járókat a pincébe.
2010. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam 1 éves gyereket beszélni.

Az sem ritka, hogy 2 éves koruk körül kezdenek. Sőt, van, aki még akkor sem.

A régebbi anyukák emlékezetét néha megszépíti az idő. :)


Viszont én nem tettem őket járókába, mert ESETLEG a mozgásukban lehetnek korlátozva.

Mindig sertepertéltek körülöttem, egyedül a konyhaajtóra tettünk rácsot, azt is csak pl. tésztafőzés idejére, mert a mi családunkban már volt forrázásos baleset. Ezt jobb megelőzni. Ahol nem tehet kárt magában, oda mehet.

2010. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1 évesen beszélni?? Hehe. Legyen csak nyugodtan a járókában, és kezdjen el 2 éves kora körül beszélni, mint más gyerek.
2010. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem attól függ szerintem, hogy beteszed-e a járókába vagy nem. Az én fiam 17 hós és még ő sem beszél, pedig nekem nincsen gondom sem a főzésre, sem a takarításra (van külön ember aki megcsinálja helyettem), így egész nap a kicsivel foglalkozom. Ezt tényleg úgy értsd, hogy egész nap van időm vele játszani, mesét olvasni neki, stb. és ennek ellenére mégsem beszél. Mindent kimagyaráz, mutatja, hogy mit szeretne meg babanyelven halandzsázik egész nap de nem beszél. Szerintem nem ettől függ a dolog, anyósodnak túlzott elvárásai vannak szerintem.
2010. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mikor anyukámnál vagyunk egy percre sem áll meg mert csak megy és estére nagyon fáradt. Hiányzik neki a járóka mert csak ott ül le játszani, ha szabadon van akkor mindig a menés izgatja. A járókában lenyugszik megpihen, és van hogy bekéredzkedik.
2010. márc. 18. 10:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Tőlem is megkérdezték a cukrászdában amikor az 1 éves szülinapjára csináltattunk tortát, hogy "és beszél már"? Mondom...hát nem igazán. "De Ti megértitek amit mondd, nem?" Mondom, nem beszél még mert csak most lesz 1 éves. Mutogatni szokott arra amit akar de mondani nem tudja csak max. a cicát, meg apát, anyát, baba, mama de azokat se nagyon és szerintem nem is tudatosan.

Általában 1,5 évesen kezdenek beszélni de akkor is csak néhány dolgot és csak úgy, hogy pl. el (elmenni), hammhamm ilyesmi.

Anyósodnak egy kicsit magasak az elvárásai. :p

2010. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell még ennyi idősen beszélnie. Anyós csak bele akart kötni a járókába, biztos nem tetszik neki, hogy van, ezért arra fogja a beszédet. Semmi köze hozzá, csak így akarja kifejezni a járókával kapcsolatos nemtetszését. Az enyém is mindig elmondja az ő fia egy percet sem maradt meg benne, ergo nehogy én már használjam.
2010. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia, tudom, hoyg vannak csodagyerekek akik egy évesen már beszélnek.

Nálunk az volt a szitu, hogy sógornőm kislánya és az én lányom között csak 1 hét van. Az ő kislánya már 1 évesen beszélt, fél évesen folyékonyan mondta, az enyém meg csak 2 évesen kezdett el beszélni, most 2,5 évesen is csak pár mondadot mond érthetően. Az anyósom szerint is én vagyok a béna, hogy a gyerek nem beszél. De szerintem minden gyerek másképp fejlődik. Az enyém például minden dallamot el tud dúdolni, tökéletesen tud kerékpározni (segédkerekek nélkül), az unokatesó meg csak szavalja a gyerekdalokat, semmi dallam érzéke és még a kismotorral is felborul :-)

De nincs ebben semmi rossz. Az a csodálatos a gyerekekben, hogy mindegyik másban fejlődik gyorsabban vagy lassabban.

Az enyém is szereti a járókát, de ahogy olvasom a tiéd sincs egész nap benne. Nem veled van baj, hanem az anyóssal. NE erőltesd a beszédet, az nem tesz jót.

2010. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!