Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell állandó napirend 6 hós...

Kell állandó napirend 6 hós babának? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Nálunk semmi sem megy időre.Akkor eszik,amikor akar,akkor alszik.Mit tanácsoltok,hogy legyen megszervezve a mindennapunk?Értékelném,ha tényleg segítenétek!
2010. márc. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem vagytok még elkésve a napirenddel, vagyis olyan szintű napirendetek legyen, hogy mindig ugyanaz a sorrend legyen,pl játék,evés,alvás,de nemsokára majd látod, hogy alakulni fog ez. Ennyi idősen még nekünk se volt pontos időbeosztásunk, ma már 1 éves, és már nagyon pontos napirendünk van.
2010. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd csinál magának napirendet!Próbáljatok reggel azonos időben kelni!Pl mindig 8 kor húzd fel a redőnyt, így hozzászokik hogy addig pihi van!Utána reggeli! (cici vagy amit kap), aztán játék, vagy séta a boltba, vagy nézelődik , míg anya főz, stb.(nálunk ilyenkor a konyha aszalon volt a babapihentetőben)Aztán 11körül megint cici jött, és aztán egy nagy alvás, kb 3 órás!Felkelés, evés, játék, séta, ilyenek4Este mindig pontosan 7 kor fürödtünk, aztán cici!Így fél8-8 kor már aludt is!
2010. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A napirendhez nem kell úgy ragaszkodni, mint a szentíráshoz.Legyen pár dolog, ami mindig ugyanakkor van, de a gyerek nem működik órímű pontossággal.Mi az első naptól beállítottuk a fürdésidőt, ez 18 órakor van, az eltérés max. 10-15 perc.Ezt már úgy megszokta, hogy várja a fürdést.Aztán fél héttől nyolcig van evés, játék, egy kis családi élet hármasban, aztán 20.00 -kor leteszem aludni.Ezek a fix időpontok nálunk, a többi változik.Az evés is beállt nálunk közel azonos időkben eszik, de van amikor egy órával hamarabb megéhezik, ahogy szokott, ilyenkor nem éheztetem, adok neki.A séta is változó, van amikor délelőtt, van amikor délután.Szóval majd kialakítja magának, te csak abban segíthetsz, hogy közel azonos időben legyenek a dolgok.

/Z/

2010. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk nagyon sokat segített a napirend kialakításában a hozzátáplálás, főleg amikor már volt reggeli és ebéd. Nem is úgy, hogy minden nap percre pontosan ugyanakkor volt, hanem adott egy rendszert.

Most egy éves a babám, nem időpontokhoz ragaszkodunk, a reggeli ébredés az irányadó. :) Mondjuk annyira beállt már, hogy kb.félórás ingadozások vannak csak. Ki fogja alakítani magának a babád, nem vagytok elkésve.

2010. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia, 6 hósan nálunk minden összevissza volt még. olyan 8 hósan viszont már megvolt, hogy délelőtt délután másfél óra alvás, ehhez mindig tartottuk magunkat, a többi meg mondjuk délelőtt játék, meg vásárlás, délután meg séta, este 7-kor fürcsi, utána alvás. ez magától alakult ki, 6 hósan még nem volt beállva a szervezete a két fix alvásra, vagy ha be is volt, volt hogy 20 perc után felébredt satöbbi...
2010. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

AKkor már jól jön a kiszámíthatóság, mindkettőtöknek, szerintem kell a napirend és ekkora babával már el lehet kezdeni ezt.


A lányom kb. 6 hós korában kezdtem vmi konkrétabb napirendet csinálni, addig az volt, ahogy neki jól esett. (És a kislányom be is állította magának, ahogy jó volt és ehhez tartotta magát.) 6 hónaposan könnyebb már, mert jön a hozzátáplálás és ez ad nektek biztos pontokat. Nálunk legalábbis adott. Most 10 hónapos és nagyjából megvan a rendszer. Erre most úgy látom, kezdhetem újra, mert lassan el fog maradni egy alvás...

Türelem, mert hetek kérdése, mire belejön mindkettőtök.

Azt tanácsolnám, hogy

1) fix ébresztő legyen. Ha alszik, ébreszd fel. Mármint reggel. Én reggel 7 re tettem ezt, mert általában magától is akkor kel. Néha korábban.

2) ragaszkodj az alvás időpontjához és időtartamához (ha túl sokat alszik, akkor délután nem tudod időben letenni és elcsúsztok az esti alvással is).

3) a kaja időpontokat is próbáld ugyanakkorra tenni.

4) a fürdés az utolsó fix pont, ami köré szervezed a vacsit, lefekvést.


Nyugi, nálunk is azt csinált, amit akart a lányom fél évig, aztán most már rendesen kiszámíthatóak lettek a napok. Nem volt sírás, nem kínoztam, szerintem csak a gyerekre kell figyelni, hogy mit szeret és mikor.


Remélem segítettem.

2010. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha kicsit elcsúsztok, nem kell aggódni, fél óra nem mérvadó, csak próbáld tartani legalább másnap már az időbeosztást.

utolsó voltam.

2010. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!!!
2010. ápr. 11. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!