Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok 1 év feletti babátok...

Mit adtok 1 év feletti babátoknak? Tej, kakaó?

Figyelt kérdés

Most még junior italt iszunk,de lassan átakarok térni a tejre.

És ha kakaót adtok,azt milyet?

Köszi


2010. márc. 17. 13:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az az igazság anyagilag se könnyű a junior italt adni.14 hónapos a lányom.A párommal ugy beszéltük lassan elkezdjük a tejet adni.Tudom,hogy 3 éves korig nem ajánlják,de fél év múlva pl. bölcsi,és ott is fog kapni.Nagyon már nem huzhatjuk.
2010. márc. 19. 22:12
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia.


Nem tudom, hogy igaz-e, de a kecske tejet egeszsegesebbnek tartjak itt ahol elek (kulfold).

Biztosan tud a vedonotok tanacsot adni ezzel kapcsolatban.

:)

2010. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Szia, én nem vagyok extraóvatos, de én csak rizstejet adok a 13.5 hónapos kisfiamnak. Tehéntejet még nem merném adni, nincs 2 éves. De az tény, hogy én pl. allergiás vagyok sokmindenre- kajára nem, így ezt az egyet betartom. Egyszerűbb megelőzni egy tejfehérje, vagy laktóz allergiát, mint később diétáztatni, és megmagyarázni a gyereknek, hogy ő miért nem eheti azt amit a többiek.
2010. márc. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 1 éves múlt, és mostanában kezdtem el adni neki a sima bolti tejet, 2,8-ast, a nem extratartós dobozost. A védőnővel+dokival egyeztettem előre, hogy lehet-e, azt mondták, hogy ha nincs allergiás a családban, akkor nyugodtan, ha az egyéb tejtermékekkel nem volt gond, de mindenképpen forralva. Eddig semmi probléma, napi egyszer (reggel) 2,5 dl-t kap, este junior tejitalt iszik, de azt is szeretném majd inkább tejre váltani. Már csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy minden doki és védőnő mást mond?

Mellesleg én minden új étel bevezetése előtt parázok, most például ezerféle tea összetételét vizsgálgattam, hogy melyiket adhatnám neki:), de mindig én is arra lyukadok ki, hogy ha előbb-utóbb bölcsibe megy, akkor ott nem fogja senki nézegetni, hogy mi a legjobb, meg a legjobb minőségű, meg a legkevesebb ártalmas anyagot tartalmazó, ott kapja majd azt, amit a többi gyerek, olyan ennivalót és innivalót, ami ki tudja, milyen összetevőkből van. Szóval talán nem árt, ha ezekhez is hozzászokik. Nem tudom...

2010. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én már régóta házi tejet adok gyermekemnek,először boltit amit higítottam is,de utána már nem.Most 16 hónapos,és fél évesen már kóstoltattam Vele,nagyon szereti.Kakaót azt Nesquicket,vaníliás tejet,karamellás tejet,tejet mindenféle formában.Nem lett allergiás,erős kis gyermek!:)Szerencsére a családban sincs allergiás ember.
2010. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is adom neki 11 hós korától a tejet, boltit kap zacskós 2,8-ast. Nincs baja tőle. 11 hós kiráig szopizott, de elválasztotta magát, tápszert soha nem itta meg, tejitalt sem, maradt a tej. Azt nagyon szereti, pici cukrot teszek neki. Eleinte higítottam, most már nem. Csomagban kaptunk sovány tejpot alapú kakaós italport vitaminokkal (sajnos nem tudom venni hol lehet, a TUTTI Élelmiszeripari Kft gyártja Rábapatonán, az van ráírva. Elvileg vízzel kéne csinálni, jó pár kanállal kéne tenni másfél decibe, de én tejbe teszek neki 2 dl-be 1 kiskanállal. Nagyon szereti, és nincs tőle szorulása. (most sajnos van, de vasat kap attól van, amíg nem kapott, addig minden ok volt.)
2010. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!