Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok 1 év feletti babátok...

Mit adtok 1 év feletti babátoknak? Tej, kakaó?

Figyelt kérdés

Most még junior italt iszunk,de lassan átakarok térni a tejre.

És ha kakaót adtok,azt milyet?

Köszi


2010. márc. 17. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szia, az én fiam 1évesen már nem itta meg se a tápszert, se a junior italokat, így tejet kap. Az elején picit cukroztam. A kakaót is megissza, én nesquiket vettem neki. Most 15 hónapos. Régen volt a bedeko-nak azt hiszem banános italpora is, de ezeket nem találom sehol. Gyümölcsturmixot is adhatsz neki!
2010. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lányom 1 éves múlt mi tápszert iszunk még.

Csináltam neki régebben tápszerből kakaót,de nagyon megfogta a hasát,és nem tudott kakilni:(

2010. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!15hónapos korától adok neki tejital helyett tejet,majd áttértünk a kakaóra(nesquik),egy időben pedig a Maci kávé volt a sláger,de hamar elunta.Most már csak kakaózik.
2010. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És a kakaót milyen arányba adjátok?
2010. márc. 19. 20:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy kérdezek. Miért adtok nekik ilyen italokat? A kalcium pótlására? Én a 16 hónapos lányomnak nem adok semmi ilyet. A tehéntejet nálunk nagyon nem ajánlják 2 éves kor alatt. Én azt hittem a Ca pótlásra elég a sajt túró, joghurt... (mondjuk én extra óvatos vagyok, mert van tejallergiás a családban). Köszi
2010. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 15 hónapos, még nem ivott tejet. Kb. 3-szor próbáltunk vele kakaót kóstoltatni, egy kortyot nyelt le belőle. Még szopizik. Tápszert nem evett soha, azt is próbáltam fél éves kora után, de nem fogadta el.
2010. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerekorvos és védőnő csak 3éves kor felett ajánlja a tehéntejet - későbbi allergiák kialakulásának elkerülése végett.

a testvérem fia 3éves koráig tejitalozott, és utána tértek át a 3.5-ös tejre, 2dl-be 2kávéskanál kakaóporral. nagyon szereti, de a tejet simán is megissza, sőt legtöbbször úgy kéri, nem kakaóval.

Állítólag a 3.5-ös tejjel kell kezdeni, az hasonlít legjobban a tejre! :-)

Nem okoskodni akarok, de ha bírjátok anyagilag, legalább két éves koráig a babának inkább tejitalt adjatok- leginkább akkor, ha van allergiás a csaldban! Még mielőtt lepontoztok- ez csak jótanács, természetesen a kedves kérdező úgyis azt tesz a gyermekével, amit a legjobbnak tart!

sok sikert a tejecskéhez!

:-)

2010. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
fehér cukrot kerülni fogom,de nádcukrot,szölöcukor + holand kakaopor
2010. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposan tápszert kap
2010. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Holland :)
2010. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!