Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nagyon el...

Mit csináljak ha nagyon el van kényeztetve a lányom és addig hisztizik amig el nem éri amit akar!?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban nem akarsz megengedni valamit, akkor azt a hiszt ellenére se tedd! Nagyon fontos ilyenkor a következetesség és az is, hogy a szülők, nagyszülők egy véleményen legyenek bizonyos dolgokban. Ha elkezd hisztizni, hagyd ott, ne foglalkozz vele vagy tereld el a figyelmét valamivel. Hamar rá fog jönni, hogy nincs értelme a hisztinek, mert nem megy vele semmire. Minden gyerek megpróbálja, hogy mire megy a hisztivel, ez még nem az elkényeztetés jele, csak annak, hogy okos és rájött, hogy ezzel tud manipulálni :)
2010. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés, hogy már te is tuod: el van kényeztetve.

Ne engedj neki a hiszti ellenében se. Ennyire egyszerű.

Én azt szoktam mondani: nálunk nincs hisztinek helye, aki hisztizni akar, az nyugodtan kimehet a kutyához (a kertbe), hátha ő meghallgatja. Ha nem múlik a hiszti, akkor ki is teszem valóban. akkor rendszerint üvölteni kezd és visszaengedem és elmúlt a hiszti. Azért kint mégiscsak szarabb... Sokszor hüppögve mondja, hogy "de nem tudok megnyugodni", olyankor ölbe veszem és megnyugtatom, de megbeszéljük a hiszti tárgyát közben, miért is nem kapta meg, amit szeretett volna. Érvekkel, okosan, logikusan, hogy ő is megértse. Mondjuk nálunk már a hiszti eleve elég ok a "nem"-re.

2010. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen igy kéne de a szomszédba lakik anyosom és ök mindent megengednek neki még akkor is ha én azt mondom h nem.reggel meg este szokott átmenni mamájához de ö többet akar reggel egy ora este kettö nem hiszem el h ez nem elég neki
2010. márc. 17. 14:01
 4/4 A kérdező kommentje:
ráadásul anyos ugye mindig okosabb mint én és még ki is oktat h nem jol csinálom holott ö ront el mindent én meg csak türjem mert ha veszekedek vagy nem viszem át a picit akkor a páromnak csinálják a feszkot
2010. márc. 17. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!