Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos anyatejes babának...

8-9 hónapos anyatejes babának adtok inni?

Figyelt kérdés
A védönöm azt mondta amikor elkezdtük a hozzátáplálást,hogy nem kell plusz folyadék. Már 9 hónapos,föziket eszik és szopik,minden étkezésnél. Amúgy nem is tudom,hogy miböl és mivel itathatnám?
2010. márc. 16. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom.

Csak anyatejes volt 6 hónapig, de az első naptól tea vagy víz kellett neki, mert igényelte. Anyukám azt mondta, én is ilyen "kacsa" voltam.

Forralt csapvíz vagy babavíz (a Hippeset ajánlom, nincs benne fluorid) vagy Szentkirályi víz, ennek meg a PH-ja is lúgos, ezért külön jó.

Tea: nekünk a Forever teája vált be (mondjuk magunknak is vesszük), ha nincs ilyen, akkor sima gyümölcsteát is adtam már (olyat, ami nem filteres), csak gyengére készítettem, 1-2 csepp citromlével.

Azt tanácsolnám, hogy csőrös poharat vagy rendes poharat használj, cumisüveget semmiképp.

Nekünk a pohár bevált, ha úton vagyunk vagy éjjel szomjas, akkor van csőrös pohár.

2010. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mecsek baby teát és Jana baby vizet adok neki.Nem sokat de a főzelék után szomjas.Egyébként csak tejezik 7,5 hós
2010. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 hónapig csak szopizott a fiam. Most 10 hós, még mindig napi 5x szopizik, de már 3x eszünk szilárdat (nem sokat igaz), közben is nasizunk (pl. kiflicsücsök, buláta stb.). Amióta elkezdtük a hozzátáplálást, iszik forralt vizet csőrös pohárból, kb. 2dl víz naponta. Különben ő szereti a vizet.
2010. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. márc. 17. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!