Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan tudatos beszéd,...

7 hónaposan tudatos beszéd, vagy csak nagyzolás?

Figyelt kérdés
Ismerősömmel egyidősek a babáink,azt mondja,az ő babája már tudatosan mondja,ha éhes,hogy "ham".Igaz lehet?Vagy csak felvág megint?Múltkor is azt hangoztatta,hogy nem azért,de az ő gyereke szubintelligens.Mikor kezdenek a babák tudatosan "beszélni"?
2010. márc. 10. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak felvág egy hét hos baba nem beszél tudatosan hiába mondja hogy ham lehet hogy nem is éhes.Nyolc hos kisfiam is ezt csinálja de legtöbbször nem kell neki a kaja.
2010. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem babafüggő is, mert minden babának máshoz van tehetsége, egyik ebben jó, a másik amabban...


én egyáltalán nem tartom a lányomat "szubintelligens"-nek , de 7és fél hónaposan apjára azt a szót használta hogy "Pa" (aztán 8hós korától lett "Apa"). szintén 7,5 hótól használta a "baba" megevezést is és a kedvenc plüss kacsájára meg hogy "tata" (8,5 hótól lett "kacsa).

ezek következetesen, minden esetben az adott szituációban helyénvalóan használt "szavak" voltak.


kb 8,5 hós korától robbanásszerűen nőtt a szókincse...

most 17 hós és az átlagos 3 évesek szintjén beszél (kiejtés, szókincs, ragok stb tekintetében egyaránt)

no de az egész családunk nagydumás, igazi olaszos família vagyunk, szóval szerintem nem csoda, hogy jó lett a kereplője...

mindezt nem dicsekvésképpen írtam le, mert én hiszek abban amit fentebb is írtam, hogy egyik gyerek egyik téren erős, a másik meg másmiben...

2010. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igaz. Anyu mesélte, hogy én 8 hónaposan kezdtem beszélni szavakat (inni, aludni, hami, gyere, stb), egy évesen pedig már kerek mondatokban beszéltem. Nekem kicsit hihetetlen, mert a két éves fiam csak nemrég kezdett szavakat, majd két szavas mondatokat mondani. Pedig igaz, anyukám vezetett rólam naplót és pontosan le van írva minden, plusz videót is láttam magamról ilyen idős koromban, szóval előfordulhat ilyen.
2010. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést nem szub,hanem szuperinteligens.
2010. márc. 10. 17:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,lehet,csak néha már olyan nehéz neki hinni,miután sokszor rájövök,hogy csak túloz...a farkast kiabáló fajta.
2010. márc. 10. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ha tudod eleve hogy szeret nagyot mondani akkor ezt se hidd el. Legalábbis én nem hinném el :)
2010. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.Barátnőm lánya is kb.7-8 hós lehetett amikor kezdett tudatosan beszélni.1 éves korára nagy dumagép volt.Lányom vele egyidős és ő sokkal később mondott dolgokat tudatosan.Mondatokat pedig csak 1,5 éves kora után tudott, míg a kis csaj ekkor már rövid versikét is mondott.Amin én is csak lestem.
2010. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdés érdekes. Nem hittem a "korai" beszédkezdetben. De...

Szóval, most van egy 7,5 hónapos kisfiam, aki a bababa és az apapa mellett, "mondja" azt is, hogy mamm-mamm. Előbbiek szerintem még csak az utánzás szintjén vannak. De az utóbbit kifejezetten akkor használja, ha azt akarja hogy figyeljek rá, vagy épp nem vagyok ott és engem akar.

Én nem hiszem, hogy ez már kifejezett beszéd lenne. De valaminek a csírája. Egy leutánzott és megtanult hangsor, amit párosított velem.

2010. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20:40 vagyok.

Még annyi, hogy ha azt mondom neki, hogy tapsi-tapsi, akkor tudja, hogy a kis tenyerét, az én tenyeremnek kell ütögetni. Szerintem a mamm-mamm is ezzel van (egyelőre) egy szinten.


De csatlakozom egy korábbi válaszlóhoz: egyik baba ebben erős, másik baba abban.

2010. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!