Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változott meg az...

Hogyan változott meg az életetek miután a babátok elkezdett közlekedni?

Figyelt kérdés
Házimunkára gondolok meg hasonlókra.
2010. márc. 10. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb lett az életem! Mindent bababaráttá alakítottam, nem tudott semmit leszedni vagy tönkretenn, de mindenhol volt számára érdekes dolog, például konyhaszekrényben rámolható fiók. Mióta meg jár még jobb ahelyzet, közlekedik magának, mióta mászik a lépcsón is megtanítottam tolatni, tereget velem, hagyom, hogy hozza a vizes ruhát ( nem érdekel, hogy néha húzza maga után), ő kapcsolja be a mosó és mosogató gépet, a mosógépbe be is pakolhat, most másfél éves és a mosogatógépből adogatja a dolgokat a kezembe (a késeket persze előtte kiveszem), még nem tört el eddig semmit, de az sem lenne nagy tragédia azt is meg kell tanulnia, hogy óvatosnak kell lenni).a főzés már nehezebb, néha nem bírja kivárni, de ott is vannak érdekes dolgok, nekem így arra is több időm jut. Amíg nem járt a porszívóba kapaszkodott, most már a csövet húzogatja, port töröl velem, szekrényt takarít 1 éves korától..stb..mindenben meg lehet találni ami neki is örömet okoz. Egy dologra nem sikerült még megoldást találnom: a felmosásra.:-(
2010. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a pakolós fiók tényleg nagyon jó ötlet. Nálunk is hamarosan elérkezik ez a korszak, eddig nagyon rettegtem tőle hogy semmire nem lesz időm csak utána rohangálok. De te tényleg ügyesen csinálod, igyekszem majd én is bevonni a közös munkába.
2010. márc. 10. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a fióknál ne ijesszen meg, először oda fogja csípni az ujját, de aztán megtanulja, hogy ne rakja oda.:-) lesz majd nagy üvöltés, de elmúlik!
2010. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem válaszolónak.Mindent nem lehet elpakolni,és megtiltani,neki is fel kell fedeznie a dolgokat.Ha egyszer "baleset"éri,megtanulja,hogy az neki nem jó,és többé nem csinálja.Nem is gondolnád,milyen remek memóriájuk van az ilyesmire.
2010. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezeket csinálja az én lányom is mint az első anyuka babája:D

Azzal a kivétellel, hogy ő már tört el tányért a mosogató gépből való kipakolásnál.De ezt is meg kell tanulni, azóta nagyon óvatos:)Valamint ő fel is mos, ill. csak imitálja de mindig kiveszi a kezemből mert ő szeretné csinálni, igy csak akkor tudok felmosni ha ő eszik:)

Amúgy ő magától kezdett el mindenben segiteni, nagyon édes, és igen sokkal könnyebb hogy már közlekedik, mindig megtalálja a neki érdekes dolgot.Bár ő nem volt nagy pakolós(szerencsére).A főzés meg úgy zajlik, hogy a pulton csücsül és ott játszik mert szereti nézni hogy mit csinálok és néha abba is bevonom.

2010. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem 1 éves a kisfiam, kapaszkodva járkál,

a konyhában nálunk is úgy van pakolva, hogy alul, ahol eléri a műanyag edéynek vannak.

ha főzők és hisztizik ,akkor kap valami nasit, pl pár szál stickletti, vagy háztartási keksz. ezzel elnyamnyog és kész.

takarításnál amíg pakolok rohangál utánam. meg adok neki asványvizes palack kupakot, azzal szokott bohóckodni.

a porszívzásnál meg körbeugrálja, meg kiabál hozzá. aztán odaadom neki, mert ő is szereti tologatni.

egyébként takarításnál, meg énekelni szoktunk. azt nagyon szereti :D

2010. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!