Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve! Mi lesz...

Kétségbe vagyok esve! Mi lesz így a továbbiakban? 19hónapos kisfiam, nagyon rossz, szófogadatlan, és mindent az ordítással próbál elintézni.

Figyelt kérdés

leírom miket csinál.kiváncsi vagyok a véleményetekre, én túlzok vagy valami tényleg nem oké?vagy a ti gyereketek is ilyen?

szóval:szinte egésznap kiabál, nemtud beszélni, hanem csak úgy kiabáló hangokat ad ki.

vannak dolgok amiket nem tudok mellette csinálni, mert egyszerűen nem érti a nem szabadot, a másodok nem szabadnál már ordít és toporzékol.

séta közben ,ha elmegyünk egy üzlet elött ahol elötte már jártunk, már messziről ordít,és úgy vergődik a babakocsiba, hogy az félek szétesik.a pékségbe addig ordít amíg nem kap kiflit, hiába mondom neki szépen még kinnt,hogy kapsz kiflit nem kell sírni.meg túlzottan a megszokások rabja.mindent egy adott sorrendben tesz mindig.

én aggódom túl?

nem látok rajta kívül pl. a boltban ilyen viselkedésű gyereket.


2010. márc. 10. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: Ha mész a pékségbe, jól be kötöd a babakocsiba nem fog szét esni. És nem kapja meg amit akar. Ha üvölteni akar üvöltsön. De ne foglalkozz ilyenkor vele. Ez hiszti. Én is pontosan így csináltam ment 1-2 napig és vége lett.
2010. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj az akaratának, mert később sokkal rosszabb lesz. Ha ordít, ne figyelj rá, tehát ne legyen közönsége és ordítson. Pár nap és helyreáll a rend, csak ne hagyd magad! És legyél következetes. Ha egyszer nem, akkor az holnap is legyen nem!
2010. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szia, szeitnem kicsit engedékyen vagy, azon túlmenően, hogy ez életkori sajátosság. azt írod, nem értei a nem szabadot, mert a másodiknál üvölt. na, ez normális. érti hogy mi az, azért üvölt. de ilyenkor te mit csinálsz? mégis megengeded neki? ha igen, az hiba. ha nem, az teljesen jó. a pékségnél, aztí rod, addig ordít, amíg meg nem kapja, ez is normális, hogy egyből akarja, de neked nem szabad odaadnod, ha egyszer azt mondtad, majd kinn, akkor kinn, és slussz. üvöltsön ha akar, majd rájön, hogy flesleges. szóval ha valamit nem, akkro azt nem , és kész. azért üvölt, mert látja, eléri a célját. minden gyerek csinál néha hisztit, ez egy ilyen kor, de rajtad múlik, mi lesz belőle, kinövi e, vagy még 5évesen is ez megy majd. az, hogy a szokások rabja? ez is normáklis kisgyerekeknél. az én kislányom még csak 14 hós, és ha valamit nem rakok a helyére egyből, akkor ő odahozza, és "mondja", hogy rakjuk el, kifigyelik a dolgokat, és utána úgy csinálják mindig, ez biztonyságérztet ad nekik.
2010. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedékeny és következetlen vagy vele, ezért pontosan tudja, hogy ha kellően hangosan ordít, úgyis megteszed, amit el AKAR érni, csak hogy elhallgasson végre. Nevelési hiba.
2010. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

én ha nemet mondok ahhoz tartom is magam, de képes egy teregetést végig ordítani,pl.

és a pékséges kiflis dolog meg úgy van, hogy kinnt mondom neki, hogy bemegyünk és kap kiflit, és amíg oda nem adom neki, (ki kell fizetni, netán sorba állni)ordít.

én nemtudom mit tegyek.

2010. márc. 10. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:
ne figyelj oda rá. És nem kap kiflit.
2010. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia, ez sajnos ezzel jár, sokat üvölt. aztán majd egy idő után rájön szépen, hogy felesleges. egyre kevesebb ideig fog üvölteni, ha szépen ráhagyod. esetleg utána, ha lecsillapodott, meg lehet vele beszélni, hogy most mi is történt, és mi lett volna a helyes. Illetve ha jól viselkedik, akkor mindig nagyon meg kell dicsérni, ha valamit megtesz, amit kér, akkor szintén, de ha jön a hiszti, akkor következetesen levegőnek kell nézni. hidd el, ez beválik, és csak ez válik be.
2010. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amit kér=amit kérsz
2010. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ja, és miért csak velem csinálja? a nagyiéknál jó gyerek.

nem szeret?

2010. márc. 11. 12:24
 10/10 anonim ***** válasza:
uggyan. pont azért csinálja, mert te vagy neki a referenciapont. arra kíváncsi, te mit engedsz meg, és mit nem. a többiek ebből a szempontból nem érdekesek, ezért velük nem is szórakozik.
2010. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!