Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ápolod újszülött/csecse...

Hogyan ápolod újszülött/csecsemő babádat? Milyen szereket használsz?

Figyelt kérdés

Csak az orvos által felírtakat vagy mást is? Nekem az orvos csak popsikrémet és fürdetőkrémet írt fel, de emellett vettem babaolajat és hintőport is. Ezeket pl. hogy használjam? Hajlatait törölgessem át olajjal vagy hintőporozzam be? És pl. peluscserekor mossam meg a baba fenekét vagy csak popsitörlő, utána krém és este fürdés?

Bocs a sok kérdésért, csak abszolút kezdő vagyok és itt sok hasznos tanácsot kaptam már. (38 hetes Km)


2010. márc. 7. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi használunk a mai napig babaolajat, fél éves a kisfiam.Én nem használtam gyógyszertári fürdetőt, de egy ideig azt ajánlják.Én nem hintőporoztam, csak egy-két hétig a hajlatokat fürdés után, de amikor láttam, hogy nincs rá szükség abbahagytam.Fürdés előtt olajjal áttöröljük az egész testét, így nem lesz száraz.Használunk sampont is babe koszmó ellenit.Kétnaponta mossuk a haját.Nem kötelező megmosni pelenka cserénél a popóját, de ajánlatos, amikor jó nagy folyós adagot odarak.Én szoktam mosni is neki, de amikor nem sokat kakált, akkor csak törlőkendő, illetve pisinél is áttörlöm.Készülj fel, hogy valószínúleg az elején akár nyoc kakis pelenka is lehet.Arra figylej, hogy amíg le nem esik a köldökcsonk, addig nem érheti víz.A köldökcsonkot alkohollal és gyógyszertárban vehető hintőporral kel kezelni, de ezt majd megmutatják neked.

/Z/

2010. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Én az ekcémás lányomra már mindent próbáltam,a doki által felírtak sem segítettek,csakis egyedül a Nivea fürdető,és krém.Eltűntek az ekcémás foltjai 3 nap alatt.
2010. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy peluscserénél csak törlő, ritkán kell fürdetni, de ezt érezni fogod (amikor a hónalja is...) Utána gyógyszertári popsikrém majd pelus.

A köldökét kell hintőporozni (nekem kellett) ameddig le nem esik a csonk (+ 2-3 nap).

Fürdésnél én előtte olajozom (nyak, hónalj, lábfej és a nuni majd popsi- 1 vagy 2 vattapamaccsal az egészet). Utána fürdés, kb 4-5 hetes koráig a gyógyszertárit használtam, de nagyon száraz volt a bőre (pl a lábfején, ezért olajozom ott is). Utána áttértünk a sárga johnosn-osra (valami reklámanyag volt). Ettől már nem száraz a bőre.

6 hetes kiscsaj mamija

2010. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első hónapban az orvos által felírt fürdetőkrémet használtuk, fürdés előtt (és előfordult, hogy utána is) áttörölgettük olajos vattakoronggal (szintén doki által felírt olajjal). A köldökcsonkot ápoltuk alkohollal és utána kevés hintőporral beszórtuk. Most 5 hónapos, és csak nemrég kezdtem el a hónalját beszórni hintőporral, mert bepirosodik neki minden nap egy picit, de más testrészére nem használom a hintőport. Peluscserekor csak nedves törlőkendő (előfordult, hogy nagyobb kaki után lemostuk vízzel is), és sudocremmel bekenjük. Egyébként mostanában már csak este, és a napi egy kaki után használok neki popsikrémet, mert gyönyörű a bőre, nem kell többször bekennem, a nedves törlőkendő pedig aloe verás, így az is ápolja (pampers kék színű).

(B)

2010. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!