Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit milyen sűrűn látogat a...

Kit milyen sűrűn látogat a védőnő, és mennyire számíthattok rá?

Figyelt kérdés

Minket konkrétan csak a kötelező oltáson szokott látni:S Fiatal anyuka vagyok..nem sok tapasztalattal (asszem ez nem szégyen)! Az Ő dolga az lenne hogy jöjjön és segítsen...ehelyett??? semmi!!! Komolyan mondom ha nem lenne ez az oldal már felkötöttem volna magam! Rengeteg segítséget kapok az anyukáktól!

KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!


2010. márc. 4. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mai világban a védönövel telefonon lehet beszélni,ha nagy a probléma meg is látogat.

A problémás babákhoz sürün járkálgat mi felénk.

2010. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem! De kérdem én mi számít problémás babának?
2010. márc. 4. 21:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 6 hétben mindig jött hetente. Elbeszélgettünk, és ennyi. Bármit kérdeztem nem adott rá egyértelmű választ. Így csak nyűgnek vettem, ha jött. A 6. hét után elvileg havonta 1x kellene jönniük.
2010. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám három hónapos, kb. két hónapig minden héten jött, most meg 2-3 hetenként. Van, hogy felhív előtte, de sokszor csak megjelenik. Rendes nő, anyukám korabeli, rendszerint nem adnak tényleg pontos választ, inkább több alternatívát.
2010. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kisfiam már 4 éves lesz májusban. Védőnő hozzánk akkor jött el, mikor megszületett, utána egyszer sem. Mi mentünk oltásokra, méretni, stb. Eleinte 1-2 dolgot kérdeztem tőle, de aztán úgy láttam, amiket olvastam, sokkal hasznosabbak. Ő egyáltalán nem volt naprakész (pl. hozzátáplálási kérdések, a háromnapos lázról nem is hallott még- én diagnosztizáltam a kisfiamat a könyvben olvasottak alapján.) Rengeteg könyvet olvastam, és a mai napig is ez megy. (nekem, is első gyerkőc, információéhes vagyok - és mostanra már sokkal magabiztosabb. :))

2010. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 8 hónapos és kb. 1 hónapos koráig hetente jött, utána havonta. Nekünk ő régi, jó ismerősünk(valószinüleg ezért), de 100%osan meg vagyok vele elégedve.

jill

2010. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hozzám minden hónapban jön!7 hós a babám!De jó is ha jön mert ha valamit akarok megkérdek:).De volt hogy telón kértem segítséget.Legutóbb pl: nem jött időre pont 1 hónapra.Felhívtam és 4 napra rá már jött is!Szerintem jelezd felé hogy ha tud menjen hozzád sűrűbben.
2010. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Hozzánk szinte sose jött, vagy egy kezemen meg tudom számolni, de ebben benne van a kötelező szülés másnapi látogatás, pedig két gyerekem van és az egyik 4 a másik 1,5 éves.

Nem hibáztatom ezért, mert nyilván helytől, körzettől is függ, kihez megy és mennyi ideje van. De megadta az otthoni számát is, bármikor hívhatom, szoktam is és mindig segítőkészen állt hozzám. Ha kellett valami, volt hogy ő felíratta a doktornővel és bedobta hozzánk a receptet. De mi járunk egyébként havonta tanácsadásra, amikor meg tudok kérdezni bármit. Illetve jártunk 1 éves korukig.


Azt meg te sem kérdezheted komolyan: kik a problémás gyerekek? Pl alkoholista apuka, anyuka. Ahol apuka/anyuka veri a családot, akik nemigen tisztálkodnak és a gyereket semigen tartják rendben, akik kiülnek az utcára koldulni a gyerekkel, akik egyébként is bűncselekményekből tartják fenn magukat stb És akiknek a legkisebb belátásuk is hiányzik egy babához. És még így is hány gyerek hal meg a szülei brutalitása miatt, meg éhezik, mert még a családit sem rájuk költik. És innen is nézheted a dolgot, a védőnőd feltételezi rólad, hogy te boldogulsz a babáddal ezért téged itt hátrányos megkülönböztetés ér.

Mielőtt elkezdődne a hurrogás, ezt a "fertőzőtt" területeken dolgozó, valóban elfoglalt védőnőkre mondtam.


Ha meg nem ez a helyzet, akkor kifogtál egy trehány védőnőt. De lecserélni nem lehet.

2010. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk az első hónapban jött hetente. Azóta pedig havonta felhív, hogy mikor menjünk hozzá, vagy én hívom ha szeretnék vmit. Amúgy nem sok tapasztalata van ezért inkább én is itt olvasgatok, aztán mérlegelek.

De szerintem Te is kérdezhetsz nyugodtan itt a tapasztaltabb anyukáktól, belőlük a gyakorlat "beszél" :). Azt meg szerintem úgyis látod/érzed, hogy kinek a tanácsát nem érdemes megfogadni.


*Sz*

2010. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk 2 alkalommal jött még a legelején,ahogy hazaérkeztünk a kórházból.Én is csak akkor látom ha megyünk hozzá.

Ha kérdezek valamit, akkor egy hosszú körítés után talán választ kapok a kérdésemre,ez így volt a terhességem alatt is.Sokszor hülyének éreztem magam,mert úgy beszélt velem.(Azon gondolkoztam mindig hogy ezt mások biztos tudják és nekem is tudnom kellene.)

2010. márc. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!