Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnyi-nyüszögi babák anyukái,...

Vinnyi-nyüszögi babák anyukái, ha magunkba nézünk, mi rontottuk el?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiam. Nyugodt ujszülött volt, sosem sírt. Aztán olyan 4-5 hósan, mikor nem tudott fordulni, majd később mikor nem ment az előrehaladás, rettentően nyűglődő baba lett belőle. Mint aki megszokta, ugy nyüszög szinte egész nap még most is. Egész nap játszunk, olvasunk, zenét hallgatunk, együtt takaritunk, napi kétszer séta, délután jön a mama vagy megyünk anyóshoz vagy sógornőmhöz, barátnőmhöz, elmegyünk úszni egyet vagy egy játszótérre. Próbálom nem unalmassá tenni a napjainkat, de mégis nyűglődik, ha itt van valaki egy másik kicsivel, nehezen oldódik, ha valahova elviszem és épp nincs kedve ott lenni, nyöszörög majd sikitva hisztizik, vagyis kéri, hogy el onnan! Ha itthon is unja, hogy főzöm az ebédjét, sikitani kezd, miután hiába csüngött a gatyámon, nem veszem fel ,ha nem muszáj főzés közben, de ez ugye nem tetszik neki:( szokott játszani a kanalakkal, edényekkel, de inkább csimpaszkodik. Valamiért este vacsi után és fürdés előtti közös játéknál vidám, délelőtt meg .... Jajj! Néha olyan sok hallgatni. Rászoljak, nézzek levegőnek? Ti hogy kezelitek? Tök mindegy mit csinálok, akkor is folyton nyekereg, őszintén idegesit. Ha csak leirnátok nyüszi gyereketek napját, érezném, hogy nem vagyok egyedül!
2010. márc. 2. 14:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó sorstárs:) ez az, amiről beszélek. Nem az a hiszti van jelen, amikor valamit kér pl és nem engedem, hanem ez az oknélküli nyűglődés... Amit irsz, látszik hogy foglalkozol vele, próbálod keresni a kedvét, vajon mi érdekelné, mi viditaná fel a napot. Lehet ez a gond, hogy mindig a kedvüket kerestük? De én nem birnám semmibe venni naphosszat, nem tudom semmibe venni a nyűglődést, mert sokszor olyan látványos. Nálunk nagyrészt csak a délelőttök ilyenek, a délutáni alvás után sokkal jobb, akkor bearanyozza a reggel szétnyúzott napot. Ma este az apjával együtt parádés volt, ami törölte bennem az ebéd előtti kb egyórás sikitós sirást... Szóval pont ez a bajom, amikor semmi értelme a bömbijének.
2010. márc. 4. 21:46
 12/23 anonim ***** válasza:
hát nem tudom. alapjában szerintem minden anya a gyereke kedvét keresi, ez normális. Ő úgy volt, hogy a kórházban anygali volt, evett meg aludt. mondtam is, hogy de jóóó. erre azon a szent napon, amikor hazahoztuk (sőt, amikor elkezdtem felöltözteni a kórházban, hogy akkor most indulunk haza), elkezdett visítani, és onanntól kezdve nagyon sírós volt. Nem lehetett a kiságyba tenni, emrt egyből üvöltött (nem volt hasfájós), 3 hós koráig az estket átüvöltötte, utána jobb lett, de az állandó nyűglődés az megmaradt. Na jó, nyilván vannak jobb és rosszabb napjaink, mint mindenkinek, de alapjában véve mindig is nyekergős volt, rosszul viselte a fogzás, a hozzátáplálás kb. fél évig egy katasztrófa volt, a pelenkázás, öltöztetés sokáig katasztrófa votl (most már jobb a helyzet), az elején a fürdés közben meg utána visított, mintha nyúznák stb. Szóval ilyenkor nyilván az ember megpróbáélja kitalálni, hogy mi a baja, végül is, ilyen pici babát nem lehet sírni hagyni. És sok baba van így, azok aztán kinövik. Hát ő nem nőtte ki. Hogy mi az oka, fogalmam sincs. Mert ha elkéneyztettem volna, akkor simán hisztis lenne, és ha az van, amit ő akar, akkor megnyugodna. De hát ő akkor is nyűglődik, ha az van, amit ő akar. Na mindegy. Még mindig reménykedem, hogy majd csak kinövi, addig meg türelem, más ötletem nem nagyon van.
2010. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Lányommal ugyanez a helyzet, és én is tanácstalan vagyok. Már kimerítettem minden ötletet.... Ő egy éves múlt.
2010. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tesó javít valamit a helyzeten? Nálunk is ugyanez van, de ő születésétől kezdve egy nyughatatlan kis csibész, most 7 hónapos. Én azt remélem, ha lesz tesó más lesz, rájön majd nem ő van egyedül a világon.
2010. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
szeirnem nem feltétlenül, ha ilyen típus, akkor lehet, hogy csak olaj a tűzre....én is ettől tartok, bár szeretnék kistesót...
2010. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ez az egyik nyomós ok, amiért nem szeretnék tesót:( ugy látszik eggyel

sem bírok. Nem tudnék igy maximálisan mindkettőre koncentrálni.

2010. márc. 7. 22:16
 17/23 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, elrontottam. Meg úgy, hogy tanácstalan vagyok. Őszinte leszek: heti egyszer biztosan sírok. És nálunk jön a kistesó: 7 hónapos terhes vagyok. A kisfiam 19 hónapos.

Egy angyali gyerek volt, de az utóbbi időben borzasztóan akaratos és hisztis. Kb. 2-3 hete nem tudom, mit tegyek. Voltak már kisebb próbálkozásai, de most "kezelhetetlen".

Pelenkacsere, öltözködés: totális hiszti. Esti fürdésnél kb. 1/2 órán át játsszuk azt, hogy ki akar jönni a vízből, nyújtom felé a kezem, visszaül a kádba, és mégsem akar kijönni. Amikor már totál kifáradok ebben, kiveszem, megy a hiszti. Na, valószínűleg ezt is én rontottam el, ki kellene venni első szóra, és kész. Este nem hajlandó elaludni, kér enni, inni, mesét akar nézni, zenét hallgatni, akármit, csak ne menjünk aludni. Pedig totál fáradt.

Én azt hiszem ott romlott el a dolog, amikor elkezdett járni. Akkor nagyon oda kellett rá figyelni, mert felmászott pl. az ágyra, és nem akartam, hogy leessen. Vagy amikor már stabilan ment, az ülőgarnitúrán szaladgált, na, ott sem hagytam egyedül egy percre sem. Talán onnantól kezdve igényli, hogy mindig vele legyek.

Most semmi nem jó neki: kéri, labdázzak vele, aztán mégse, építsek vele, aztán mégse, miért ülök le, miért állok fel, stb.

Van, amikor rászólok, van, amikor otthagyom, van, amikor megpróbálom elterelni a figyelmét, de mintha semmi sem működne.

Vagy én nem vagyok kitartó és következetes.

Szóval: nem vagy egyedül!!!

2010. márc. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Dettó! Annyival megspékelve,hogy Ő ha nem nyüglődik éppen,akkor is kiabál.Valahogy nem tud halkan szólni.Főleg,ha kér valamit.Miközben készítem az ebédjét,ami annyiban kimerül,hogy megmelegítem,végig kiabál,hogy ESZEK,ESZEK.Holott mindennap ugyanúgy zajlik és már tudhatná,hogy úgyis kap.Hiába mondogatom,hogy várj egy kicsit stb. Egyébként a 15:58-sal egyetértek,hogy talána jó idő meghozza a változást,mert a fiam is nagyon unja a banánt idebent.Állandóan követelőzik,hogy "tütüvel el".

LEGYEN MÁR TAVASZ!!!

2010. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

hát, én tudjátok mit csinálok, ha már nagyon kivagyok, és úgy érzem, elegem vn az egészből?

Leveszem a polcról Ranschburg Jenő Szülők könyve c. munkáját, és elolvasom benne a Temperamentum c. fejezetet. Mindenkinek ajánlom, aki írt most ide. :)))

Engem ez valamennyire megnyugtat, mondjuk úgy, egy pár hétig. Aztán megint előveszem. Eddig még működött. :)))

2010. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan,de már rég olvastam.Azt hiszem, megfogadom a tanácsod!!!
2010. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!