Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnyi-nyüszögi babák anyukái,...

Vinnyi-nyüszögi babák anyukái, ha magunkba nézünk, mi rontottuk el?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiam. Nyugodt ujszülött volt, sosem sírt. Aztán olyan 4-5 hósan, mikor nem tudott fordulni, majd később mikor nem ment az előrehaladás, rettentően nyűglődő baba lett belőle. Mint aki megszokta, ugy nyüszög szinte egész nap még most is. Egész nap játszunk, olvasunk, zenét hallgatunk, együtt takaritunk, napi kétszer séta, délután jön a mama vagy megyünk anyóshoz vagy sógornőmhöz, barátnőmhöz, elmegyünk úszni egyet vagy egy játszótérre. Próbálom nem unalmassá tenni a napjainkat, de mégis nyűglődik, ha itt van valaki egy másik kicsivel, nehezen oldódik, ha valahova elviszem és épp nincs kedve ott lenni, nyöszörög majd sikitva hisztizik, vagyis kéri, hogy el onnan! Ha itthon is unja, hogy főzöm az ebédjét, sikitani kezd, miután hiába csüngött a gatyámon, nem veszem fel ,ha nem muszáj főzés közben, de ez ugye nem tetszik neki:( szokott játszani a kanalakkal, edényekkel, de inkább csimpaszkodik. Valamiért este vacsi után és fürdés előtti közös játéknál vidám, délelőtt meg .... Jajj! Néha olyan sok hallgatni. Rászoljak, nézzek levegőnek? Ti hogy kezelitek? Tök mindegy mit csinálok, akkor is folyton nyekereg, őszintén idegesit. Ha csak leirnátok nyüszi gyereketek napját, érezném, hogy nem vagyok egyedül!
2010. márc. 2. 14:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Lányom egy éves, és dettó ugyanez a helyzet, már néha a falra mászok :o)

Általában hagyom had nyüglődjön, csak akkor van baj ha "hányásig" hisztizi magát miközben én főzök vagy takarítok,pakolok. Ez kb max 10perc alatt végbemegy, úgyhogy sokat nem is hagyom, legtöbb esetben nem játszik el semmivel két percnél tovább, hanem rajtam csüng, fogja a gatyám és visít,nyüszög,kínlódik. Ő is akkor kezdte amikor forgolódni tanult, aztán folytatta amikor mászni tanult, most már megy mint a golyó, de még most is a fenekemben van egész nap. Irigylem azokat akik babája legalább 5-10percet eljátszik. Mondták nekem is hogy hagyjam rá, de akkor hányás a vége, így azt nem várom meg... Ajánlották a hisztire a hidegvizet, de ahoz nincs szivem. Nincs jó ötletem a megoldásra, sajnos! Azért írtam hogy tudd: Nem vagy egyedül!! Kitartás!!

2010. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%
tul lett babusgatva és látjátok csak rossza a vége.Pedig mindig azt mondják itt hogy ha valaki hagyja a gyerekét önállosodni, hoyg az milyen már, hogy hagyja, de látjátok, csak ti jártatrok rosszul.
2010. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak tudod az motoszkál bennem, hogy mi vagyunk ennek a viselkedésnek az okozói, vagy igy születtek? Ilyen a jellemük? Tartok tőle, hogy ezt még fokozni fogja és átveszi az irányitást..még jobban:(
2010. márc. 2. 15:02
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát tul lett ölelve, szeretve, puszilva? Ezt vittük túlzásba? Biztos, hogy a szeretetünkből lehet sok is?
2010. márc. 2. 15:12
 5/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem lett túlbabusgatva, ilyen a természete. Sosem cipeltem, sosem volt ölbe szoktatva. Vannak az átlagnál akaratosabb babák, sajnos én is ilyen voltam....anyukám azt mondta tőlem örökölte :o)

A hiszti ellen időben kell lépni, mert ha mindíg eléri a célját, sosem fogja abbahagyni és igen, átveszi az irányítást. Olvastam több oldalt ahol a "leszoktatásról" van szó, keress rá te is, hátha találsz nektek megfelelő módszert. Van akinél a "szigor" jön be, van akinél a figyelem elterelés stb. Én is most próbálkozom néhány módszerrel, kisebb-nagyobb sikerrel. Hozzáteszem hogy fogzás idején romlik ez a nyüszis állapot, lehet nektek is bezavar. Nem jön foga?

2010. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem alkati dolog. az én kislányom is iylen, 14 hós, de néha rémálom a napunk (főleg egy rossz éjszaka után, és olyan sok van). tegnap pl. álomnap volt, teljesen jól alakult minden, nem volt nyűglődés (éjjel viszonylag jól pihentünk), na a mai nap az pont az ellenkezője....hát szerintem csak a türelem segít, ill. ha hisztizik, akkor nem kell vele törődni. nálunk pl. tuti az a gond, hogy nagyon-nagyon extra érdeklődő a kislányom, és nagyn mozgékony, és már iszonyúan unja itthon. télen bezárva, ő meg a lakás minden pontját ismeri már....majd jobb lesz most már, hogy ki lehet menni a játszóra, meg sétálni. őnála amúgy nem műxik a rászólás, mert ha felemelem a hangom, egyből úgy görbül a szája, tiszta terrorba jön, látszik rajta, azt gondolja, "jaj, már nem szeret???". ez nem egyenlő azzal, hogy midnent hagyok neki csinálni, amit nem lehet, azt nem lehet. de igyexem minél kevesebb dolgot tiltani, mert mint írtam a bolha tökén a pattanás is érdekli, és hamar kijön a sodrából, ha azt mondom nem. mindenkinek jó gyereknevelést kívánok! :)))
2010. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
12 foga van. Mintha állandóan fogzana:( szerintem a szemfogak is jönnek. Szinte nincs szünet. Most persze tündér, mert este van és játék velem. Reggel is ez lenne, de akkor csak vergődés van... Most meg visong, nevet, egyedül szórakozik:)
2010. márc. 2. 19:19
 8/23 anonim ***** válasza:
szia, éjjel hoyg alszik, átalussza? reggel az enyém is ilyen, ill egészen addig, míg le nem fekszik aludni, utána jobb. ő nem alsussza át, hajnalban pláne sokat forgolódik, és eleve fáradtan ébred, gondolom, ez is belejátszik nála, hogy reggel nyűgös, mint a fene. egyik válaszoló vagyok (14 hós kislány anyuja)
2010. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
80%-ban átalussza az éjjelt. Ez is fura, megfigyeltem, hogy ha elvileg jót aludt éjjel, akkor is nyüssz.
2010. márc. 3. 21:35
 10/23 anonim ***** válasza:
utolós válaszoló vagyok. hát nincs igazán ötletem. mondjuk a mi éjjeleink általában "érdekesek".... na mindegy, csak meg akartalak vigasztalni, hogy nálunk ma milyen parádé volt. reggel nyűglődés, 9:30-kor már bealudt, aludt másfél órát, felkelt, nem evett, cicit kért, aztán nyűglődés, elmentünk a boltba, sétálni nem volt hajlandó, úh. babakocsiztunk, aztán haza, itthon nem evett, megfőztem a vacsorát, közben nagyjából elvolt, elmajszolt egy kekszet, meg adtam neki egy narancsot, aztán nagyon nyűgi lett, ide-oda ment, hozta a dolgait, könyveket, de ahogy elkezdtük volna nézni, elment, és hozott egy következőt, ami szintén nem érdekelte....ezt sokszor eljátssza. Aztán mivel még csak du. fél 3 volt, és ő meg már nagyon álmos és nyűgös volt, kb. nem látott már, kérdeztem akar-e aludni, ment az ágyhoz, kapott cicit, de aztán fel akart kelni....na volt egy érdekes 10 percünk, visított, mert nem engedtem, aztán miután nagy nehezen lenyugodott, 1 perc alatt elaludt. ekkor már 3 óra volt. és most alszik. nem bírta volna ki estig, én meg pláne nem....szóval nekem már nagyon az idegeimre megy ez az egész. nem ő, hanem ez az állandó harc, meg a nyűglődés mint alapzaj. teljesen kilátástalannak látom a helyzetet. pedig nem engedek meg neki mindent, vannak tiltások, és ő tudja is, nagyjából be is tartja őket. eddig kb. 5 napunk volt 14 hónap alatt, amikor azt mondtam, na, ma jó napunk volt.
2010. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!