Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babámat fejlődési...

7 hetes babámat fejlődési neurológiára küldi el a gyerekorvos, szerinte nem erős a nyaka és így ha ülő helyzetbe húzza fel nem tartja meg a fejét! Pedig ha hason van szépen emelgeti! Mire számíthatok a vizsgálaton? Hogyan lehet a problémát kezelni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
11 hetesen mi is voltunk. A vizsgálatkor a picurt a doki néni több szempontból vizsgálta. Csörgővel, kockás lappal a figyelmét vizsgálta, követi-e a szemével a sakktáblát, figyel e a zajra. Aztán minden féle pózba tekergette, nézegette. Végül kérte vegyem a kezembe közbn beszélgettünk és Ő figyelte a babát. Végül mutatott 5 gyakorlatot amit napi 4-5 alkalommal kell csinálnunk. Ettől erősödik és ügyesebb lesz. Semmi komoly, nagyon kedvesek voltak. Aztán egy hónap múlva kontrol, ahol megállpítja hogy fejlődött-e a gyerkőc vagy sem. Ha nem további torna ...stb, de ez egyénenként változó lehet, így ezt már az orvosra bízom
2008. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányomnál is hasonló volt a helyzet. Nála születéskor állapították meg,hogy sokkal gyengébb a nyaka,mint a többi babának. Akkor ott a kórházban a gyermekorvos nem azt mondta,hogy sokat fektessem hasra,hogy emelgesse a kis fejét. Egyszerre csak rövid ídőre,de naponta többszőr. 2 hét múlva,mikor jött hozzánk a gyermekorvos megnézni a babát,már teljesen megerősödött a nyaka. Most 6 hónapos és minden rendben.

2008. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ne aggodj 1percig sem.mi hipotoniaval születtünk azaz izomgyengeség nekem a fiam sehogy sem tartotta a buksit még hason sem.én naponta 4x5x felhuztam ülő helyzetbe kajcsi előtt most 13 hetesek vagyunk szépen tartja magát.mi nem voltunk neurologusnál mert a doki néni azt mondta 10 hetes koráig nem baj ha nem csinálja,csinálja később.és látod minden ok nálunk.
2008. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia nekem mindkét fiamnál ez volt a helyzet, sőt a nagyobbiknál társult azzal is hogy nem fodította az egyik oldalra. Gyógytornával remekül rendbejött. A kisebbik fiamat már én tornáztattam itthon.
2008. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!