Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha külföldre költözünk GYED...

Ha külföldre költözünk GYED ideje alatt a kisfiunkkal, akkor jár majd nekünk ellátás (az addigi magyar GYED majd GYES), vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk megtartjuk a magyar bankszámlámat...
2010. márc. 2. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem foglalkoznak azzal hogy ezalatt az idő alatt hol élsz, ha már megigényelted jár neked.

Én külföldön élek és előszőr úgy akartam hogy otthonról igénylem a gyest,gyedet, meg is adták volna, csak kényelmetlen lett volna nekem állandóan hazajárni orvosi pecsétért, ezért végül nem igy lett. De a lényeg, hogy jár akkor is ha külföldön laksz.

2010. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ajajj, milyen orvosi pecsétre van szükségünk? (Még nem szültem, és egy év múlva költözünk külföldre, ezért nem tudom, hogy milyen pecsét kell.) Köszönöm a választ! :)
2010. márc. 2. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja a pecsét csak a tgyás igényléshez kell, a gyes/gyed igényléshez nem kérik. (pecsét: a terheskönybe az orvos belebélyegzi hogy megjelentem a terhesgondozáson)

De ha biztos akarsz lenni benne inkább kérdezz meg egy illetékest, mert én 1 éve intéztem és azóta biztos sokminden változott.

2010. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen!
2010. márc. 2. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!