Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tenyleg ennyire penzcentrikusa...

Tenyleg ennyire penzcentrikusan mukodik nehany magyar korhazban a korhazi surgossegi ellatas?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk, de husvetkor latogatoban voltunk az akkor negy honapos fiunkkal a szuleinknel. Termeszetesen elete elso betegseget, meghozza egy hanyassal, hasmenessel jaro virusos megbetegedest a nyaralas alatt kapta el, meghozza husvet vasarnap. Es estere durvult be a dolog, rovid idon belul sok kaka volt.

Teljesen ketsegbeestem es mondtam a szuleimnek, hogy bar mas baja nincs, de be szeretnem vinni az ugyeletre. Telefonaltunk, de ott mar nem volt akkor gyermekorvos, ugyhogy mondtak, ha baj van, akkor a korhazba kell bemennunk.

Anyukam feltelefonalta a kisgyerekes baratnoit es ketten is azt mondtak, hogy amig nincs komolyabb baj, nem lazas, nem hangy, nem rosszkedvu, stb, addig eszembe se jusson bevinni a korhazba, mert akkor mi ott ragadunk, raadasul sok penzbe fog kerulni. Egyikuk elmeselte, hogy o hasonlo dolog miatt vitte be nemreg a ket eves fiat. A vege az lett, hogy a gyereknek masnapra elmult a hasmenese, teljesen jol volt, de meg masfel hetig bent tartottak, egeszen addig, amig nem adott egy komolyabb osszeget a gyerekorvosnak.

Mondta, hogy igazabol naponta varta a doki a boritekot, o adta is, de valoszinuleg nem volt eleg, mert a boritek adas elott a doki annyit mondott, hogy viziten meglatja, hogy mehet-e haza a kisfiu, de vegul soha sem engedte, csak a nagyobb osszeg utan.

Meg ket anyuka megerositette nekem, hogy ez ott valoban igy mukodik.

Ez gyakori?

Nagyon durvan felhaboritonak tartom, hogy gyerekbetegseggel visszaelnek, hogy feleslegesen szakitanak ki piciket a megszokott kornyezetukbol, hogy fejos tehennek nezik a szuloket, raadasul az allamot is, mert ezzel a felesleges benntartasra eleg komoly osszeg megy el az allami kasszabol, amit szerintem lehetne masra is forditani az egeszsegugyben.


2009. máj. 13. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed egy kis részéhez szólnék csak hozzá.

Ha nem akarom, hogy a gyerekem a kórházban legyen akkor hazahozom. Nem kötelező ottmaradni, ha az orvos nem akarja elengedni az csak azt jelenti, hogy ráírja a zárójelentésre, hogy az én felelősségemre adták ki.

Többször hoztam haza így a gyereket, a gyerekorvosunk megkapta a papírokat és utána gyógyulásig ő járt naponta a gyerekhez.

Tehát nem fizetni kell, hanem az adott jogokkal élni.

2009. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Ezt a részét nem tudtam. Évek óta itt élünk, a gyerekem is itt született, ott még kórházat se nagyon láttam, fogalmam sincs, hogy működik a rendszer. Csak ettől a hálapénzes rendszertől émelygek kicsit. Ha rajtam múlt volna és egyedül lettünk volna, akkor szerintem én minden további nélkül bevágtattam volna hozzájuk és lettünk volna ott pénz dugdosás nélkül, mert erre én nem is gondoltam, eszembe sem volt.

Maximum egyébként azt tudom elképzelni magyarázatként, hogy ők miért nem hozták ki a gyereküket hálapénz nélkül saját felelősségre, hogy egy kis városról van szó, ahol szó szerint mindenki ismert mindenkit és van két gyermekorvos. A város egyik fele ehhez jár, a másik fele ahhoz és szerintem az anyukáknak nincs pofájuk ilyet megtenni a későbbi "jó" viszony kockáztatásával, mert nem igazán van sok lehetőségük máshova vinni a gyereküket, feltéve, hogy nem akarnak más városba szaladni.

2009. máj. 13. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem azért ennyire nem gáz itt a helyzet! Gyakran fordultam meg kórházban , és nagyon sok remek becsületes és kiváló orvossal találkoztam. Persze mindíg vannak minden területen akik szégyent hoznak a szakmájukra, de ettől még nem szabad általánosítani!

A magyar egészségügy jelentős részén (orvosok, nővérek, aszisztensek stb.), túlterhelve, emberfeletti erőfeszírtéseket megtéve dolgoznak, és ezért szinte nulla erkölcsi és anyagi elismerést kapnak!

2009. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj utsó, de nem értek veled egyet abban hogy az orvosok erkölcsi és anyagi megbecsülése nulla. Szerintem a legtöbb ember felnéz rájuk és tanult, okos embernek véli őket, legtöbbünk vakon megbízik bennük. A másik részt illetően, ismer valaki szegény, vagy csak átlagos anyagi körülmények között élő magyar orvost? Mert én bizony egyet sem, pedig találkoztam már egy jó párral. Éppen ezért tartom pofátlanságnak az ilyen eseteket. Szerintem az eü ellátásban is van belső feügyelet, egyszerűen jelenteni kellene. Ahogy a kérdező írta, ez az államnak is jól felfogott érdeke. A hálapénz nálunk valóban elfogadott dolog, sokan tartják is érte a markukat, de a túlkapásoknak itt is gátat kell szabni, a saját érdekünkben.
2009. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Azért én nem irigyelném anyagilag annyira az orvosokat. Számtalan barátom van akinek még nincs meg a szakvizsgája (ami ugye az egyetem után még 5 év) 180 ezerért dolgoznak napi 16 órát. És ha megvan a stakvizsgájuk akkor is még évekig nem fognak rendesen keresni.

És a hálapénzből se kapnak, azt senki nem nekik ad, hanem a főorvosnak.

A legtöbbjüket tulajdonképp a felesége vagy a szülei tartják el.

Ennyi idősen egy jogi, közgazdasági, programozói diplomával már a négyszeresét lehet keresni.

Nem csodálkozom, hogy a legtöbben elindulnak külföldre, mert itthon egy rendes lakást nem tudnak venni.

2009. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Jaj dehogy csak a főorvos kap! Nála legfeljebb magasabb a tarifa, de a körzeti orvostól kezdve a gyerekorvoson keresztül a szemészig és az altatóorvosig jóformán mindenki zsebre teszi a magáét. És ne felejtsük el a nővérkéket sem, akik szintén nem ingyér' dolgoznak - közeli rokonom épp most van kórházban, egészen friss a tapasztalat. Másik ismerősöm körzeti orvos mellett asszisztens, bármelyikünk megirigyelné az egy napi nem hivatalos bevételeit. Lehet, hogy egy orvos amíg nem praktizál önállóan addig nem kap zsebbe, de utána csak rajta múlik, hogy mennyit fogad el ill. mennyit kér - mert ugye ilyen is akad szép számmal. Amúgy közgazdászként és jogászként csak nagyon ritka esetben lehet megkeresni a 180 ezer többszörösét, nemhogy diploma után 5 évvel, de 15-el sem. A munkaidő pedig ott sem 8 óra ma már, ezt szintén tapasztalatból írom. Uh szerintem nem kell annyira sajnálni az itteni dokikat, elég talpraesett társaság meglehetősen jó lobbierővel. Vagy csak nekem nincsenek jó tapasztalataim ezen a téren...
2009. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok...érdekes téma-de nem taglalom.

A 180ezres fizu 4Xese közgáz diplomával, na de hol????kereskedelmi-közgazdász diplomás vok, és nem tudtam elhelyezkedni....ha a 180 feléért elhelyeztek vna már a csillagokat lehoztam vna az égből!

Mindegy mert, most gyesen vagyok, közben született kislányom.

2009. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!