Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos most...

Kislányom 8 hónapos most kezdem neki adni a 8 hós babának való bébi ételeket de azok darabosak így megturmixolom előtte mert még csak 2 fogunk van nehogy fulladozzon! Most már kell a rágáshoz szoktatni? Vagy jó így?

Figyelt kérdés
Adhatok 8 hótol ajánlott Nestlé baba pudingot? Tejpépet?
2010. márc. 1. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy fogadja a darabos ételt! A főzelékben lévő zöldségek olyan puhák, hogy akár az ínyével is össze tudja nyomni a baba. Az enyém pl. 8 hónapos kora óta el se fogad semmit, ami pépes, pedig az első foga csak 10,5 hónaposan bújt ki :)Én nem adtam se pudingot, se tejpépet, mert az enyém szopizott és ezeket nem tartottam fontosnak. De ha te szeretnéd adni, adhatod.
2010. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is turmixoltam a 8 hósakat, mert nem tudta megenni a kislányom, semmi gond nincs ezzel, mondjuk neki 1 évesen jött ki a z első foga.

Néha próbáld ki, hogy mit szól a daraboshoz. A babapudingokat, tejpépeket is adhatod sztm.


17 hós kislány anyukája

2010. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposnak már adj rendes ételt,amit te főzöl.Adhatsz neki nyugodtan darabos ételt is pl.kiflit,babapiskótát,banánt stb.eltudják rágni a babák és nem fulladoznak tőle.
2010. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 8 hónaposan kezdte a bébiételeket és én a 4 hónapossal kezdtem majd 1 hónap múlva kapta a 6 hónaposat.

Így adtam:

8 hónaposan-6 hónapos kaja

10-8

12-10

15-12

18-12v15

Eléggé finnyás szóval még mindig néha üvegeset eszik

2010. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi nem próbáltam még ki hogy fulladozik e ugyan is ahogy eg nagyon darab kaja bekerült a szájába/kifli csücsök stb/gyorsan kiszedtem nehogy...

Köszi

2010. márc. 2. 06:21
 6/8 anonim ***** válasza:
8 hós a fiam, nem turmixoloma 8 hósnak való bébiételt, mert pici, puha darabok, had szokja, nekünk is csak 2 fogunk van, eddig semmit nem tapasztaltam ez ügyben.
2010. márc. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Muszály már most darabosat adni neki, mármint olyan pici darabosat mint az üveges, mert különben nem fog tudni rágni.Láttam olyan gyereket, akinek az anyja mindent turmixolt, és nem tudta használni a fogait.8 foggal is mindent szopogatot, nyamnyogott
2010. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem jól tudom, de a 8 hónapos kortól adható bébiétel szerintem csak abban különbözik a 6 hónaptól adhatótól, hogy darabos. Így teljesen felesleges ilyet venned és turmixolni. Maradjatok a 6 hónaptól adhatónál és csak próbaképp adj neki néha darabosat. Szépen fokozatosan megtanulja majd, hogyan kell ezeket enni.

Tejpépet elméletileg adhatsz neki, de csak óvatosan. Először csak 1-2 kanállal kóstoltass, hogy bírja -e. Én személy szerint nem adnék, mert rossz tapasztalatom van. A kisfiam valószínűleg tejérzékeny és még most 13 hónaposan sem tudjuk bevezetni a tejtermékeket mert kiütik, de a legtöbb babának nincs ilyen gondja.

2010. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!