Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csillapítsam a "lázát"?

Csillapítsam a "lázát"?

Figyelt kérdés

13 hós fiamnak mandula gyulladása van.

Tudtommal 38 fokig nem kell láz csillapító mert addig csak hőemelkedésről beszélünk,esetleg langyosabb fürdőt lehet venni.Reggeli 38,6 után kapott kúpot azóta Hónaljban mérve 37,8 egész nap.

Szerintetek adjak neki kúpot vagy jól teszem hogy várok vele?


2010. márc. 1. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is csak 38 fölött adok neki nappal. (Végbélben mérve ekkor ugye 38,5 kell legyen minimum).


Viszont esti fürdés után, lefekvés előtt akkor is adok neki, ha csak hőemelkedése van, mert már jártam párszor úgy, hogy nem adtam és éjjel nagyon forró volt a gyerek, akkor kellett pótolni.

2010. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17 hónapos fiam nemrégiben 37.7 hőemelkedéssel ébredt, én azonnal adtam neki kúpot. Aztán beszéltem a dokinénivel, aki a Nurofent ajánlotta, az nem olyan erős mint a kúp. Mikor másnap már csak 37.4 volt, akkor is adtam neki egy fél adag Nurofent. Igaz, nála valószínűleg a fogzás miatt volt a Nurofen pedig láz- és fájdalomcsillapító is. Szerintem vegyél ilyet és adjál neki egy fél adagot. Én magamból indultam ki, hogy már hőemelkedésnél is fáj a fejem, főleg ha már majdnem 38, így gondolom a babák is megérzik. Az én fiam eléggé nyűgös volt ezért adtam. Ha amúgy semmi baja nem lett volna, nyugodt, jókedvű, akkor nem adtam volna. A kis szemén is látszott, hogy valami nem kerek.
2010. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végül nem adtam neki kúpot (van itthon nurofen de éjszakára Germicid-C is) mert nagyon jó kedvű volt (bár 38,6 lázzal is vidám volt csak forró) hanem az esti fürdést előbbre hozva,langyosabb vízben pancsolt.

Használt,mert éjjel már aludt és most is jól van hőemelkedés nélkül.

A "fél adag kúp vagy lázcsillapító" ötletet nagyon köszönöm!Legközelebb ha ennyire közel lesz a 38 akkor adok neki ha már a fürdő sem viszi lejjebb.

2010. márc. 2. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!