Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák! Mikortól és...

Fiús anyukák! Mikortól és hogyan kell húzogatni a fiú babák fütyijét? A kisfiam 8,5 hónapos és sem a doki, sem a védőnő nem mondott semmit erről, hogy egyártalán kellene.

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos azt mondta,hogy nem szabad piszkálni 1 éves korig.De én huzogatom neki fürdésnél,ne hogy letapadjon.
2010. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm mondta a legelejétől, hogy azért kell, mert ki kell tisztogatni. Az elején olyan, mintha nem is mozdulna egy mm sem. Tehát nem úgy kell elképzelni a fityma felhúzást, mint apánál :)))

Tehát én az elejétől kicsit kimozgatom, hogy tisztítsam.

8 hetes baba anyukája

2010. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos lett, amikor a párom elkezdte neki fürdésnél húzogatni. Két hét alatt gyönyörűen hátrament a bőr, azóta minden fürcsinél tisztítva van. Egyébként a dokink azt mondta, hogy 6 hós korra kell elérni azt, hogy hátra lehessen húzni. De ahogy itt olvasom több anyukától, minden doki és védőnő mást mond.(B)
2010. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 eves korig azt mondta ,hogy ne piszkaljam...de most elbizonytalanodtam...mindenhol mast olvasok.

9 hos baba anyukaja

2010. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy másfél éves koráig nem kell bántani, mert úgyis visszanő. De jó hogy mindenki mást mond!
2010. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudjátok, én nem hiszem el, hogy akik nem nyúlnak hozzá egy-másfél-két éves koráig, azoknak nem tapad le, és utána azt bizony a doki feltépi (és nagy valószínűséggel be is reped).

Az pedig hülyeség, hogy fölösleges hozzányúlni előbb, hiszen ha minden este hátra van húzva, és tisztítva van, akkor nem tud letapadni (mitől is tapadna le???).


Szerintem jóval nagyobb baj az, ha fel kell tépni, bereped, ápolni kell, stb., mint az, hogy én már 5 hósan hátra tudom neki húzni, és szépen tisztítva van.

(B)

2010. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mayaanyu válasza:

Sziasztok!


Az én fiam most 10 és fél hónapos.Amíg még nem nagyon tudott ellenkezni,addíg a fürdővízben szoktam kicsit húzogatni bőrt a kukiján,de csak addíg ameddig nem volt kellemetelen neki.Aztán ahogy egyre nagyobb lett nem engedte és teljesen letapadt neki a bőr,aminek az lett a vége hogy a gyerekorvos egy erzéstelenítő krém felkenése után lerántotta neki.Ez szerintem hihetetlen fájdalmas volt neki,3-4 napig nem is tudott üvöltés nélkül pisilni,utána meg megint meg kellett ezt ismételni otthon ami ugyan csak hatalamas kínokat okozott neki,sőt mi meg nem is tudtuk visszacsúsztani a hejére és hideg vízbe kellett ülteni hogy lemenjen a duzzanat és vissza tudjuk nyomni a kukacát.Szóval szernitem érdemes fürdés közben huzogatni a kukacon a bőrt,aztán majd a doki úgy is tudja hogy 1éves kor körül mi lesz a tehendő,de jobb ha nem hagyjuk teljesen letepadni,mert csak ártunk a kicsinek.Amúgy én soha nem kentem a fiama popiját pelenkázás után semmilyen krémmel,mert szerintem felesleges ha jól letöröljük popsitörlővel.

2011. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nnnna. Szerintetek a kutya anyuka feltépi a szerencsétlen kan kölyökkutyának? A majomanyuka feltépi a kölykének? Az ember olyan csodálatos evolúciós csoda, hogy nekünk meg fel kell tépni? Szerintem nem. Az azért van odatapadva, mert oda kell tapadnia. Ilyen korban még nem termelődik váladék, ami begyulladhatna. Az sem tűnik fel, hogy visszatapad, ha ilyen korán feltéped? Azért tapad vissza, mert a tested meg akarja oldani, amit a szüleid, vagy az orvos elrontott rajtad! Amikor elkezd termelődni majd a váladék, az lelöki magától majd a bőrt... Utána lehet tisztogatni. Szerintem ez így természetes. Az orvosok mindent meg akarnak mesterségesen oldani... Továbbá valaki mesélte, hogy régen, kisfiú korában 5-8 évesen a zuhanyzóban beszélgették a kisfiúk, hogy kinek mennyire jön már hátra a bőr... Tehát ez volt a természetes. Nem a 8.5 hónapos húzogatás...


Szerintem... Persze aztán mindenkinek igaza van... Kár, hogy születéskor nem kaptunk használati utasítást a testünkhöz... :/

2013. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Na ezek kerem szepen a teves hozzaallasok, hogy ne bantsd mert ez es ez az orvos azt mondta nem kell. A legjobb, hogy ezek mind noi orvosok...

Az elso fiamnal is megmondtak, ha nem jon fel -1.5 eves koraig akkor az kesobb begyulladhat es csak berakodik a kosz. Van sajnos olyan ismerosom akinek a gyermeke 4 eves es rahagyta. Most szegenynek be van nolve es nem is lehet hozza nyulni mert faj neki...

A fiamnak 1 eves koraig nagyon szepen lejott es azota sincs vele gond. Ez igy lesz a masodik gyerekemmel is. Tehat KOTELEZO huzogatni hogy 1 eves koraig mar rendben legyen.

2016. szept. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
es azt lehet tudni hogy meddig kell ezt csinalni? mikor lehet abbahagyni , ha mar hatrajott?
2017. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!