Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemivás kérdés 16 hósnál,...

Nemivás kérdés 16 hósnál, szerintetek bajt csinálok?

Figyelt kérdés
Kb egy jó hónapja a reggeli és esti kb 200-230 tápin kivül egyetlen korty folyadékot nem hajlandó inni. Sem cumisüvegből, sem pohárból, korábban kis ásványvizesüvegből kortyolt párat, mostmár ezt is kilöki a kezemből, csőröspohárral szórakozik, csapkodja az üvegasztalhoz és nézi, hogy folyik...tea, viz, gyümilé, semmi! Eleinte hagytam, ugye nem eröltetünk semmit, tudja ő, mikor kell neki inni, nem szomjas, elég nek ami a kajában van...de cserepesedett a kis szája és a pelusok is könnyűek voltak, sűrűn nem cseréltem, 4 pelussal elvolt bőven egy nap. Ugyhogy pár napja megkinálom, ha nem kéri lefektetem vizszintbe és a folyton ömlő csőrösből boritgatok a szájába. Persze sir, inkább nyöszörög, de lenyeli. Napi két-háromszor adok igy pár kortyot. Tudom, hogy erőszakkal nem megoldható semmi, de ti hagynátok hetekig nem inni? Eszik sós ropit, kekszet, reggelire sült bacont szopogatott, mégsem iszik. A szivószál szerinte rágóka. Hogy kezelitek ezt a nemivást? Hagyjam vagy igenis eröltessem?
2010. febr. 26. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom 17 hós, amióta nem szopizik (12,5 hó) nagyon kevés folyadékot iszik. Sokáig én is aggódtam. Nem iszik semmi tápszert, sem tejet. Nálatok legalább ezt megissza a babád. Én próbálom levesekkel pótolni a folyadékot, meg gyümölcsöt is adok neki, de abban is válogatós, csak a banán, mandarin és narancs jöhet szóba. Talán a tejpép és a jogurt is ellátja vízzel a szervezetét, ezért nem kér inni. Pedig gyakran megkínálom vízzel, teával (3 félét is lefőzök), de ritkán iszik belőle. Napi 4 pelusunk van nekünk is, abból a délelőttiben van kevés, estére viszont megtelik 2. És reggelre is van súlya a pelusnak.

A mi babánknak viszont nem cserepesedik a szája.

2010. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Reggel kb hathós kora óta ugy veszem le a pelust, hogy teljesen üres! Ez is olyan furcsa! Mostanában nem is teszem rögtön ébredés és evés után tisztába, minek... Kb fél óra, akkor kezd bele pisilni, akkor veszem le róla a pizsit és kap uj pelust meg ruhát.
2010. febr. 26. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen volt nálunk is. Ébredéskor üres volt a pelus vagy csak nagyon kevés pisi volt benne.

Amúgy én is próbáltam erőszakkal beleerőltetni egy kis folyadékot, de kiköpködte vagy meg a torkára futott és nagyon köhögött. Aztán inkább feladtam. Elég gyakran kínálom neki, és nem kéri. Akkor biztos nem is szomjas. Mostanra már ennyivel lezártam a témát nálunk.

Első válaszoló

2010. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy vizes szivacsot adsz neki, hátha azt szopogatja egy kicsit és közben iszik is. Az én lányom sem nagy ivó. 2,5-2,5 dl tápszer reggel és este, ezen kívül 2 dl víz napközben. A védőnőnk azt mondta, annyit iszik, amennyire szüksége van.
2010. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem isznak ám ők sokat. Nem lehet, hogy isznak ők, csak ti tituláljátok nem ivásnak? Mert még néha a nagy is (3,5 éves) csak két kortyot iszik. A kicsi meg kimondottan egy két kortyot. Nem tudom mennyit kell innia egy ilyen kicsinek, mert a teljes folyadékigénye (bár nem tudom hány kiló a ti babátok), de egy tíz kiló körülinek olyan 1 liter. És ebben minden benne van. És most olvastam hogy 4 évesenek talán 6 dl a vízigénye átlagban. Tehát 2-3 dl-nél többet szerintem nemigen isznak.

Úgyhogy én kortyoltatom őket gyakran.

2010. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!