Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban szeretnék...

Hozzátáplálásban szeretnék segítséget kérni. Mit ehet még 14 hetes?

Figyelt kérdés
Korán kezdtük a hozzátáplálást hasfájás miatt orvosi javaslatra.(tápszeres)Evett már almát,répát,krumplit,sütőtököt,őszibarackot.
2010. febr. 25. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Egyelőre szerintem még ne nagyon adj neki mást, max. ezek kombinációját. Mi is korán kezdtük (5 hós, és már eszik csomóféle zöldséget, és sok gyümölcsöt), de azért szerintem még ne nagyon terheld a pocakját. Így is majd biztosan kapsz hideget-meleget, hogy hova sietsz. (Én is megkaptam a magamét már párszor a szuperanyuktól.)

(B)

2010. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Bocsi az OFF-ért, de egy 14 hetes, még ha hasfájós és tápszeres miért eszik ilyeneket????
2010. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Hát igen.


Lehet, hogy anyáink már 2 hónapos korban elkezdték a hozzátáplálást, és mi így nőttünk fel, de azóta sokat ment előre a világ. Ma már van ultrahang meg gamma-globulin-kezelés, hogy csak párat mondjak. És ma már azt is tudjuk, hogy a babák emésztőrendszere ilyen fiatal korban még nincs felkészülve az anyatejnél(tápszernél) bonyolultabb táplálékok befogadására. Egyszerűen nem tusja belőle felszívni a tápanyagot. És hasfájós lesz.


Biztos nagyon jó a gyerekorvosod, de a WHO se hülye, amikor 6 hónapos korig kizárólagos anyatejes (ennek hiányában tápszeres) táplálást javasol a baba érdekében.

2010. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos az orvos jobban tudja de szerintem azert ha osszehasonlitom az en hat honapos gyerekemmel aki most kezdett el ilyesmiket enni es csak ovatosan,hat,mit mondjak nekemm ilyesztonek tunik foleg hogy hasfajosnak mondod,hat csak azt tudom mondani hogy legy nagyon ovatos.Tudok egy konkret esetet hogy a tul korai hozzataplalasnak 24 helybeli gyomorverzes volt az eredmenye.
2010. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha hasfájós a babád próbáld meg maszírozni neki.

[link]

Vagy az infacolt,espumisan cseppet,gripe watert,homeós bogyó stb. Szerintem még korai a hozzátáplálás. Mi is szendvedtünk a hasfájással mindent kipróbáltunk és végül az segített, ha kibontottam a pelusból. Neki csak este fájt, így fürdés előtt csupaszkodott egy kicsit.

2010. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt az oldalt,csak kár,h kis % kapok a kérdésemre választ.Nem azt kérdeztem,h szerintetek baj,h hozzátáplálunk.Egyébként :masszírozom és G W kap .Mióta nem csak tápis 2x elég a GW,előtte 5-6 x kapott naponta a masszázs mellé!!!Van valaki aki válaszol is?

Az elsőnek köszi szépen :).

2010. febr. 25. 12:14
 7/18 A kérdező kommentje:
Bocsi,válaszolok is:2orvos+1védőnő jav.eszi ezeket.
2010. febr. 25. 12:21
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ne foglalkozz az ilyen válaszokkal, úgyis téged néznek hülyének ha nem úgy csinálsz valamit ahogy ők.

Alma, barack, sütőtök, sima tök, répa, krumpli, cékla! /ez répaféle és ezt sokan nem merik adni/, saláta /rendes fejes főzeléknek megcsinálva, tehát megfőzöd és krumplival sűríted/. Hirtelen ezek jutottak eszembe!

2010. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
"Szeretem ezt az oldalt,csak kár,h kis % kapok a kérdésemre választ." Tőlem kaptál, csak nem azt, amit szerettél volna: anyatejet vagy tápszert ehet egy 14 hetes. :-)
2010. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, igen, tényleg, a cékla meg a saláta. Ez nekem eszembe sem jutott, bár én megmondom őszintén, hogy nem főzök, hanem üveges bébiételt adok neki.

(Egyrészt finnyás a kisfiam, minden nap más jön be neki, úgyhogy eléggé ideges lennék, ha úszna a konyha a sok kotyvasztástól, turmixolástól, majd nem enné meg. Arról nem is beszélve, hogy minden nap kitalálni, hogy éppen mit csináljak, plusz be is vásárolni hozzá.... Na meg egy bébiétel kerül 2-300 Ft-ba, ezt a pénzt sajnáljam tőle???)


Szóval ha te főzöl, akkor ezt a két zöldségfélét még nyugodtan adhatod neki.

(B)

2010. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!