Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptattad éjjel a babád?

Meddig szoptattad éjjel a babád?

Figyelt kérdés

Lányom cicifüggő volt és azon aludt el, nagyon rossz alvó volt, sokszor kelt, ezért második lányomnál ezt a hibát nem akarom elkövetni. És így ebből kiindulva fogalmam sincs, mikor "szoktatható" rá, hogy éjjel ne egyen. Tudom, hivatalosan fél évesen, kicsit talán azt még korainak tartom.

Te hogy voltál ezzel?


2010. febr. 24. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 5 hetes koráig kelt fel éjjel enni, aztán magától elhagyta, nem kellett erre "szoktatnom". Mondjuk mi nem anyatejesek voltunk, hanem kezdettől fogva tápszert is kapott, az talán jobban ellakatta, mintha csak anyatejet evett volna.

(B)

2010. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére a fiam (első baba) magától leszokott róla 5 hónaposan. Onnantól nem kelt többet éjjel.

A szemfogai idején kezdett ébredezni újra éjjel, (14 hósan) de akkor meg megelégedett egy kis vízzel teli cumisüvegtől,mivel addigra már 3 hónapja nem szopizott egyáltalán.

A lányom viszont 6 hós múlt és még mindig 2szer eszik éjjel...kezdek kicsit kétségbeesni hogy lehet h ő nem fogja magát leszoktatni??

De fogalmam sincs hogy kéne leszoktatni az éjjeli ébredésről.(olyankor is eszik rendesen nekem egyébként szóval nem csak komfort cici)

2010. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a második vagyok...közben ezsembe jutott arról amit az első válaszoló írt hogy most h igy belegondolok a fiamnak pont 5 hósan kellett tápi kiegészités estére mert nem votl már estére semmi tejem és csak üvöltött meg rángatta a cicit.Szóval akkor lehet h (sőt tuti) a tápi miatt aludta át??
2010. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az bizony meglehet. Unokahúgom is egész nap szoptat (majdhogynem 2 óránként), este viszont ad a kislányának tápszert, mert addigra elég kevés a teje, és érdekes módon majdnem végigalussza azután az éjszakát. Szóval szerintem próbáljátok meg, hátha!

(B)

2010. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Még annyit, hogy bárki bármit mond, bizony a tápszer laktatóbb, mint az anyatej. Az anyatej sokkal könnyebben emészthető, nem telíti úgy el a babák pociját, mint a táp. Míg az anyatej sokszor csak átszalad a beleken, addig a tápszerrel "dolgoznia" kell a szervezetnek. Gondoljatok csak bele, hogy egy anyatejes babának például napi hány kakija van, a legtöbb tápszeres babának viszont van, hogy napokig semmi.

(B)

2010. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A második vagyok ismét. Hát ez a kaki dolog az biztos igaz, mert a lány még 3-4 hósan is napi vagy 4 szer kakált...(gyakorlatilag majd minden pelusban volt).

Most 6 hós de tuti még 4 van neki naponta...

Akkor ne is reméljem h átalussza az éjjelt? Már nappal egyszer eszik szopi helyett (gyümölcsöt).

2010. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Addig, amíg főleg anyatejes, ne is reménykedj benne. :( Ha esetleg a tejed kezdene elapadni, de még tápszerrel hozzá kell pótolnod, akkor nagyobb rá az esély, hogy sokáig alszik.

(B)

2010. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Ja, és még a kaki témához annyit, hogy kisfiamnak például azért van 1 naponta, mert már kap főzeléket. Addig, amíg nem adtam neki, 2-3 naponta termelt csak a pelusba, és előfordult, hogy az is kemény volt. :(

(B)

2010. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már mindenkitől bocs, de nem fogom azért tápszerezni a lányomat, hogy aldujon, félreértés ne essék.

Azért vállalom a gyereket, hogy fel is neveljem, és szoptassam, ha kell, csak nem tudtam, mikor nem kell már nekik normál módon éjjel enni.

A kaki meg megint más téma....ű

Szóval olyanok válaszát várnám, akik babája anyatejes és már nem eszik éjjel.

2010. febr. 24. 19:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

14 hós a fiam, még mindig felkel, de ez már nem is evés, hanem anyahiány és cicizés.

Úgy szoktatható le ha apa megy be hozzá, ő vigasztalja meg, pár nap alatt remélhetőleg leszokik róla!

2010. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!