Hogyan megy a körülmetélés csecsemőknél? Ki végzi, és mennyiért es mikor lehetseges? Akinek van tapasztalata, és a babájának egeszsegugyileg indikalt volt, vagy választotta kérem írjon.
A kisfiamnak 1 hós korában végezték a Madarász utcai kórház gyermeksebészetén, erre specializálódott gyermeksebész szakorvos.
Ekkor még nem is volt meg a TAJ száma, az én biztosításommal is ellátták, a kontrollra kellett bemutatni a meglévő tajszámát.
Háziorvos ad beutalót, azzal mentünk a kórházba, adott orvost kerestünk, fitymaszűkület diagnózist kaptunk.
A műtét tb által támogatott, ezért ingyenes- az más kérdés, hogy adsz-e, akarsz-e hálapénzt adni, választani akarsz-e egy bizonyos orvost- ez ugyanúgy működik, mint pl. a szülés esetében.
A műtét előtt van egy általános vizsgálat, találkozás az orvossal kb. 1-2 héttel előtte.
Majd a műtét előtt pár nappal ugyanott a kórházban az altatóorvos vizsgálja meg (légzés, szív stb.- általános vizsgálat ez is), illetve kell egy teljes labor (vérvétel és vizeletvizsgálat is).
Mivel ilyen pici korban történt, reggel az első műtött volt, 8-kor vitték műtőbe, kb. 50 perc-1 óra múlva hozták ki.
Szúrtak biztonság kedvéért draint (nem biztos, hogy jól írom!) a kezébe, amire szükség esetén infúzió vagy gyógyszer/vér stb. köthető, de ez rutin, nem volt rá szükség. (tudod az a tűszerűség, amire rá lehet kötni az infúziót)
Előző nap éjfélig ehetett (tápszer vagy anyatej), illetve utolsó alkalommal reggel 5-kor ihatott folyadékot (fontos, hogy az altatáskor stb. ne fulladjon bele az esetleges hányásba stb.).
Altatásban (pontosabban bódításban!) végzett műtét, 9kor már ébredezett, 11-kor lehetett megpróbálni pár korty vizet adni- nem hányt, így utána fél órával már tápszer/anyatej is mehetett, 17 óráig voltunk bent a megfigyelőben, délután már vittem haza.
(úgy kell azért készülni, hogy ha lázasodik, akkor bent kell maradni).
Nem sírt különösebben, csak amikor pisilt, akkor csíphette neki a sebnél, ilyenkor azonnal pelenkát kell cserélni és kb. 2 hétig kellett kétféle krémmel (gyulladáscsökkentő és talán hámosító) kenegetni minden pelenkacserénél).
Kontroll kb. 10 nap-2 hét múlva.
Az őrzőben 3 ágy volt, egy szülő bent lehet, bár borzalmasan kicsi a hely és kis stokin kell nyomorogni- de pl. ha bent kellett volna maradni, akkor van anya-baba szoba- fizetős ugyan, de nem nagy tétel (10 eFt vagy az alatt/éj)- szoptatáshoz is el tudtam oda vonulni (mert az őrzőn nincs ajtó és üveg az egyik fala- plusz 1,5 méteren belül már ott a nyakadon a másik ágy stb.
Mi vallási okokból döntöttünk a műtét mellett, így időben is be volt határolva, de pontosan ugyanez a menete a normál eü. okból végzett beavatkozásnak is.
Azt tapasztaltuk, hogy a nagyobb korú kisgyerekek (2-3 évesek és 6+ évesek is voltak)- sokkal jobban szenvedtek, nekik több napig is bent kellett maradniuk.
ilyen pici korban ez az orvos szerint is kevésbé megterhelő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!