Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hintőpor, popsikenőcs, mindket...

Hintőpor, popsikenőcs, mindkettő vagy csak egyik?

Figyelt kérdés
Most fog születni első babám, a popsikenőcs recept megvan, de nem tudom, kell-e a hintőpor is? Ti mit használtok?
2010. febr. 24. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hintőpor nem szükséges a popsira, viszont a köldökápoláshoz igen!
2010. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a gyors választ.

Igen, a köldökhöz tudom, h kell, de én a pelusba gondoltam, csak kimaradt, bocsi:)

2010. febr. 24. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Oda semmiféleképpen nem kell. Popsikenőcs pedig vagy amit a doki felírt, vagy pl. sudocrem (ugyanúgy gyógyszertárban lehet kapni), nekünk ez nagyon bevált, nem is használtuk a doki által felírtat. (B)
2010. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőt használnád, a hintőpor összetúrósodna a krémmel.

A popsira a krémet, hintőpor pedig a köldökre, Később pedig jó lesz az összefekvő terültekre, pl a hurkákra a combinál, vagy a nyakához, ha kipirosodik.

2010. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

fog menni a védőnő, meg az orvos is, fogsz kapni egy halom receptet és el is mondanak mindent. (ha nem, akkor kérdezni kell!!!)


röviden:

posira, combhajlatra popsikennőcs.

hónalja, nyakra, fülmögé (ahol a bőrredők össze tudnak rázni és ki tud "pállani") normál hintőpor.

köldökre alkohol és spec. hintőpor (receptre kapod) ameddig ki nem esik a köldökcsonk és be nem gyógyul teljesen


ezen felül az egész babára tastápló, ha kell (receptre kapod), nekünk kellet, mert nagyon száraz a bőre


illetve, nálunk a popsikenőcs nem volt elég a combhajlatra, oda kaptunk spec krémet (kórházi csomagban volt)

és a hónaljra sem volt jó a hintőpor, mert túlzottan kiszárította, oda is kaptunk krémet.

2010. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy jo tanács,ha kislányod születik! Krémezéssel ovatosan,csak vékonyan,én csak akkor kentem ha piros volt. Ismerek olyan kislányt,akinek 2 éves korára 2x kellett szétválasztani a kisajkait,mert összenőtt-gyereknőgyogyász szerint a sok krém miatt. Sudocream,Neogranoromon popsikrémeket nem szabad folyamatosan használni,csak ha indokolt.

Újszülöttnek mindenképpen a gyogyszertári.


Jo babázást!

2010. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a popsijára Nivea Baby krémet használok, viszont hintőporozom a kisfiam tökije és combja közötti részt, különben kipállik, még ha szárazra van is törölve (az apjától örökölte). Most hat hetes, 2-3 hete hintőporozom.
2010. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!