Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom kiment külföldre...

A párom kiment külföldre dolgozni, hogy bírjátok a babával hasonló helyzetű anyák?

Figyelt kérdés
Mégcsak 8 napja van kinn Németországban, de májusig nem is jön haza, és sajnos vagy nem, de éveken át 3 havonta 1-2 hetet fogjuk látni. Muszáj volt sajnos, mert albérletben lakunk, hitelekkel, és jött ez a lehetőség, így elfogadta. Alapból csak alig 3 éve vagyunk együtt, a lányunk is csak 15 hónapos lesz, szóval nem töltöttünk el még túl sok időt együtt. Eleinte kereste babám apát,kérdezet és nézegette az ajtókat,de már nem nagyon. Nyárig ebben a városban maradunk, utána ha már anyagiag is jobban állunk visszaköltözünk a lányommal a fővárosba, ott élnek a szüleim és a barátok is. Itt semmi segítségem, ketten vagyunk egész nap. Autón sincs, így nem egyszerű a bevásárlás és a hivatalos ügyek intézése sem. Hasonló helyzetű és egyedülálló anyák válaszait is várom, hogy hogyan lehet hozzászokni és túlvészelni az apa hiányát!
2010. febr. 22. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!

a mi történetünk: 2007-ben ismerkedtünk meg, én rögtön terhes is lettem. a fiam 7 hetes volt, mikor választása sem volt, a cége külföldön vállalt munkát. hétfőn hajnalben ment el, szombat este jött haza. ez 1 évig így ment. segítségem nem volt, az ő szülőfalujába költöztünk a terhességem alatt, ahol én senkit nem ismertem. (most sem sok embert). eleinte nehéz, baromira. de!!! meg lehet szokni, és nagyün ügyesen meg lehet oldani a dolgot. hiányzik a párod, ez természestes, de 2-3 hét alatt hozzászoksz:)

fel a fejjel!!!

sajnos vmiből élni kell és ha pozitívan nézed: pár év nem a világ, h anyagilag aztán ne legyenek gondok.

2010. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!az én fiam 1 éves volt,amikor az apja kiment külföldre.nagyon nehéz volt,föleg az elsö idö,de ki kellett birjam.aztán a férjem volt az,aki nem birta tovább,és albérletet keresett,amibe mi is beköltözhetünk.most anyuék is kint vannak,igy közösen fizetjük a költségeket.nem tudom hol lakik a férjed kinnt,de szerintem titeket is ki tudna oda vinni magával.

az elején az én kicsim is kereste apát,egész nap azt azt ment hogy:ap,apa,apa.mindig elmagyaráztam neki hogy apa most elment pápá,majd nem sokára látjuk.aztán azt hajtogatta napokig,hogy:apa pápá.pápá apa....:D

hiányzott neki is.azt hittük hogy majd nem is ismeri meg az apját.de mikor meglátta,mindketten észrevettük hogy szinte ledöbbent.kérdöen nézett mindekettönkre.sztem meg tudjátok ezt oldani,ha mégsem akkor meg erösnek kell lenned.

(Zsoka)

2010. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Én párom még nem ment el de nagyon úgy néz ki hogy nyáron 3 hónapig kell külföldön dolgoznia.Haza sem fog jönni addig.A gyerköcünk 6 hónapos.Itt is a pénz dominál semmi más:(Amúgy sokat jár külföldre de max 7-10 nap.Amig nem volt meg a babánk addig jobban elviseltem de így sokkal nehezebb.De majd lessz valahogy..:((
2010. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én párom szeptemberben indul( ha sikerül), Afganisztánba(katona). Hát még bele sem merek gondolni. Addigra 15 hónapos lesz a gyerekünk. Kertesben lakunk, és igazából nincs senki akivel itt összetudnék járni. jogosítványom még nincs, így én is mindenhová babakocsival indulok. Biztos nem lehet könnyű, de remélem megoldjuk, elvégre nőkből vagyunk:). Most márciusban már megy el kiképzésre, csak hétvégente jön haza.

Kitartást mindenkinek:)

2010. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
10:10-es, te hova valósi vagy?
2010. febr. 22. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
hova ment ki a párod?melyik varosba?mit dolgozik?azert kerdem mert az nagyon sok idő.az enyem is kint van,rettenetesen maganyos vagyok hetekig nelküle,es a babánknak is hianyzik
2010. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 10'10-es vagyok. Én Szabolcs Megyében lakom. És te?
2010. febr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20:37-es vagyok mi Baranya megyében élünk.mekkora a babátok?
2010. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi Bács megyében, de májustól Budapesten.14 hónapos a babánk.Sajnos évekre ment ki és 3 havonta fog hazajárni.Németországban van.
2010. febr. 23. 10:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem a párom szeptemberben indul 6 hónapra. De nagyon féltem, még az a fél év is nagyon sok lesz. Már most kezdődnek a felkészítések, hetekre már most is távol lesz. Most 9 hónapos a kisfiúnk, és még az is rosszabbá teszi a helyzetet, hogy télen megy el, még nem is tudunk sokat kimozdulni.

10'10-s voltam.

2010. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!