Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már, hogy másfél,...

Előfordult már, hogy másfél, kétéves babátoknak olyan székrekedése volt, hogy csak erőlködve, sírva tudott kakilni? Mit tettetek, hogy könnyebben tudjon?

Figyelt kérdés
Vissza-visszatérő problémánk, hogy a kisfiam sokáig visszatartja a székletét, míg 2-3 nap múlva csak nagynehezen tudja kinyomni. Keményet és nagyot kakil, iszonyatosan sajnálom, mert fáj neki :(
2010. febr. 21. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Nekem 2 éves múlt a lányom és mostanában párszor előfordult,hogy nehezen megy neki,legutóbb éppen tegnap jártunk így... :( Úgy sajnáltam szegénykémet...

2010. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Én a helyedben kivizsgáltatnám a kicsit. Az nem árthat, és lehet, hogy tanácsokat is tudnak adni nektek ezügyben. Eszik a pioi elég rostos ennivalót? Lehet, hogy csak székrekedésre hajlamos, de az ismerősünk kisfia is sokszor volt így, volt hogy 1 hétig nem volt széklete, kórházban kivizsgálták, és azóta emésztőket, és levolac-ot kell szednie, mert van valami probléma a beleivel. Nem akarlak ijjesztgetni, a te gyermekednek biztos semmi baja, de tanácsot tudnak adni, hogy ne szenvedjen, pl gyerek belgyógyász, gyerek gasztroenteorológus.
2010. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Szia! nem feltétlen szervi oka van. Sok babánál előfordul ebben a korban, hogy azért nem mennek wc-re, mert (furcsán fog hangozni, de olvass utána nyugodtan)magáénak tekinti a végterméket. Ez aránylag hamar lezajlik. Mindig dicsérni kell és elmondani, hogy ez természetes dolog. Addig pedig segíthetsz neki szilvalekvárral, olajjal stb...
2010. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen olajat adjak neki? Csak úgy kanállal, vagy ételbe keverve?
2010. febr. 21. 23:02
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Mi is ugyanezzel küzdünk. Igaz, a lányom lassan 3 éves lesz. Kb. 2 éves körül volt ő is mikor kezdődtek ezek a gondok. Volt olyan, hogy szegény gyerek annyira küzdött, hogy totál leverte a víz. Szó szerint csurgott róla, kivörösödött az arca az erőlködéstől. Pont akkor volt nálam a védőnő, az meg csak legyintett, és elhülyéskedte az egészet. Azt mondta fusson egy kört, mert úgy sikerül. Magamról is tudom, hogy ilyenkor még megmozdulni se akar az ember, nem futni. Annyira sajnáltam szegény lányomat, mert csak mondta, hogy anya, nehezen jön és sírt. Még majdnem én lettem leszúrva, mert mertem sajnálni a gyereket. Sokszor adj neki joghurtot, levest, kakaó helyett inkább tejet. Úgy látom nálunk mostanában valamivel jobb a helyzet. Már régen volt ilyen nehéz "szülésünk".
2010. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,semmi féle képp ne adj neki olyan ételeket,ami keményiti a székletét.Pld.banàn,alma,krumpli.Olvasd àt a terhes gondozàsi könyvedet ha még megvan,és oda le van irva,mik amik jok ilyenkor.Széklet lazito ételeket adj neki.
2010. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok vizet itass vele és magas rosttartalmú ételeket egyen!

Kerüld a székletfogó táplálékokat!

2010. febr. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 22. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!