Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki szoptatja még a 15hós...

Van aki szoptatja még a 15hós kisbabáját? én leszeretném szoktatni erről, mert éjjszaka fel kel és csak a cicivel nyugszik meg, alszik vissza! Hogy tegyem?

Figyelt kérdés
a napközbeni cicizésről letudnám szoktatni,de estiről,amikor azon alszik el és éjjszaka legalább 3szor ébred rá!nem az a baj,hogy fel kel,hanem,hogy nem aka ást elfogadni,csak a mellem!már elegm van,bele untam!mit csináljak????
2010. febr. 20. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már végképp nem birod, akkor hagyd sírni. Mi úgy csináltuk, hogy éjszakai ébredésnél (mi is 2x-3x voltunk fent), nem kapott cicit, csak odafektettük magunk közé. Szerencsénk volt, mert 1-2 perc sírás után mindig elaludt. Egyre később kelt (2 helyett 3-kor, aztán fél 4-kor, stb.). És a végén már csak reggel. Ez kb. 4-5 napig tartott. Már több mint 2 hónapja végigalussza az éjszakákat. Csak este szopik még.
2010. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerencsés, nálunk óriási visítás volt, amikor én is úgy gondoltam, hogy leszoktatom az éjszakai ciciről. Akkor volt 15-16 hós, most 18 hós és még mindig éjjel kelünk és addig kelni is fogunk, amíg ő akarja. Meg is mondom, h miért maradunk ennél. Az első éjjel utáni nappal rettentő nyűgös volt és kb. 5x akart szopizni. U. ez volt a 2. és 3. éjjel után is. Nekem sokkal lényegesebb, h nyugodt maradjon a tökmag, ezért most még nem próbálkozok, majd talán néhány hónap múlva.


Viszont, amit teszek mostanság az némiképp javított a helyzeten: a vacsit fél órával előrébb hoztam fél7-ről 6-ra, 7-kor fürdés és ez után adok még neki főzeléket. Volt olyan is hogy egy egész adagot megevett! Általában fél adag elég neki. Este 8 körül már alszik. Azóta csak 1x kel hajnali 1 felé, utána 5 körül.

Másfél éves gyereknek a cici már nem az evésről szól, hanem az anya közelségéről, a testi kontaktusról. Ha ez kell a babámnak, akkor megadom.

2010. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
15hónapos lesz a lányom 6.-án,ő is szopizik még.Reggel ha felébred,az az első neki,nappal is többször kéri,éjszaka is egyszer tutira felébred és kéri.De nekem eszembe nem jutna leszoktatni róla.Majd ha akar,úgy is elválasztja magát.Pedig arra is volt már példa,nem is egyszer,hogy épp neki álltam valamit csinálni.A kislányom pedig odajött,szólt hogy "dele" (gyere),mámmát.Én abbahagytam a dolgomat és megszopiztattam.Nem szeretném egyáltalán leszoktatni őt erről,erővel meg pláne nem!
2010. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!