Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 3700-al született,3400...

A babám 3700-al született,3400-al hoztuk haza, most 1,5 honaposan 4200gramm. Nem kevés a hizás? Pedig 2-3 oránként eszik anyatejet.

Figyelt kérdés
bár keveset alszik,és napi 8-10 kakija van.lehet azért nem hizik?ez normális?
2010. febr. 20. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kevés, heti 100-150g ot kell híznia egy ilyen korú csecsemőnek, ezt "teljesítette" a babád, szerintem ne aggódj. Nem egyformán híznak a babák, de ez normális :) Ha nem jelzi, hogy éhes, akkor nincs gond, ő ilyen ütemben fejlődik. kislányom 3,6-tal született, mi is 3,4 kgval hoztuk haza, ő 1,5hósan 5 kg volt. Most 2 hósan 5,3. A sok kaki is normális, nálunk úgy 4 hetes koráig volt minden evés után, mostanra beálltunk napi egyre. Én úgy tudom, anytejesnél az is normális, ha minden evés után van széklet, és az is, ha egy héten egyszer csak.
2010. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minimum 150g-ot kell hízni egy héten. Ha az megvan nincs gond.
2010. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még bőven a normális kategóriába esik. (Az én babám is kb így indult.)


Neki is sok kakija volt az elején, és egy ismerős tanácsára elhagytam 2-3 hónapig a tejtermékeket az étrendemből; onnantól kezdve sokkal kevesebbet kakilt és - bár nem tudom, volt-e a tej elhagyásának ehhez köze, de 3&fél hónapos korától sokkal többet gyarapodott, mint előtte.

2010. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!