Szerintetek miért irja sok anyuka itt a gyakorin, hogy egy 15 hos gyereket még ne adjak bölcsibe, mert nagyon kicsi hozzá?
Utolsó, ne vegyétek már készpénznek kilenceskét, mert valószínűleg egy unatkozó tini, aki csak magazinokban olvasta, hogy milyen lehet a munkavállalás és a gyereknevelés.
Én próbáltam otthon dolgozni a gyerek mellett...hát...a kétszer egy órás alvásidejében nem sokat lehet csinálni, főleg hogy háztartást is kell vezetni, meg egyebek. És az enyém 15 hónaposan már sokszor csak egyszer aludt egy nap, akkor is csak kb. másfél órát (amúgy egy ennyi idős után non-stop futkosni kell, mert pakol, mászik, lever mindent). Megnézném azt, aki szellemi munkát otthon, segítség nélkül tud végezni pici gyerek mellett és még főz, mos, takarít vasal is mellette.
Amúgy a #37-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Nem mindenki képes arra, hogy három éven át gyedből majd gyesből tengődve otthon ücsörögjön a játszószőnyegen a gyerek mellett. Sajnos legtöbbünknél apa egyedül nem tud annyit megkeresni, hogy az egész család egyen, rezsit fizessen és ruházkodjon is. A kérdező ráadásul egyedülálló anyuka, akinek két ember helyett kell mindent előteremteni a gyerekneveléshez.
Engem tuti lepontoznak :)
Sztem ez gyerekfüggő h korai vagy nem. Nekünk 14 hónapos a kislányunk simán mehetne annyira szeret gyerekekkel lenni, igazi kis társasági lény. Annyira elkezdene játszani, figyelni a többieket h észre se venné h nem vagyok ott. Pedig a szülein kívül senkivel nem volt 1 órát sem egyedül.
Sztem nagyon hülye felfogás h a gyereknek csak az anyjára van szüksége meg 3 évig nem kell neki más. A kapcsolat meg főleg nem azon múlik h vki bölcsis lesz korán vagy nem.
Sajnos a kérdező rossz helyzetbe van de itt a 9es megmondta ám a frankót. Inkább éhezzen a gyerek de nem adja bölcsibe.... otthonról megnézném milyen munkát találna ami normálisan fizet.
A világ országainak zömében 6-12 hónapos korukig maradnak otthon az anyák a gyerekekkel, utána közösségbe mennek.
Mégis mi vezetjük a depresszió/pesszimizmus felméréseket.
Igen, tényleg a magyaroknál van a bölcsek köve, hiszen itt boldog emberek nőnek fel, más országokban pedig csupa szenvedő, személyiségzavaros ember van :)
Egy saját tapasztalat: EU-n kívüli országban vendégeskedtem pár hétig, helyi családnál. Átlag gyerekszám arrafelé 5 körül van.
Már az első napokban feltűnt, hogy bár sok a gyerek, látványosan életvidámak, szociálisak.
Az említett család 3 generációjával találkoztam: 60 körüli szülők, 20-30 közötti gyerekek és 3 év alatti unokák.
Az anyukával beszélgettem a gyerekvállalásról, kérdezte, hogy nálunk mi a rendszer. Amikor mondtam a 3 éves gyest, kikerekedett a szeme. Náluk átlagosan fél évig van otthon az anya és megy vissza dolgozni. A gyerekek pedig mennek bölcsődébe.
A felnőtt gyerekek is boldogok, kiegyensúlyozottak, ugyanebben a rendszerben nőttek fel.
Azért, mert nálunk a hetvenes években kellett valamilyen trükk a munkanélküliségi statisztikák javítására és ezt azóta se merik visszavonni, ráadásul anno ideológiát is gyártottak hozzá, még nem lesz az egyedüli üdvözítő megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!