Mi is angel care-t használtunk, és nálunk gyakran csipogott.
De én utánna jártam miért is, és volt oka. Sokan azt hiszik, hogy amikor csipog és a gyerekre néznek és az légzik akkor téves riasztás volt, pedig nem.
A babák az elsö 3 hónapban sokszor elfelejtenek levegöt venni. 15-20 mp után az agy egy gyors jelet ad, hogy kevés az oxigén így a baba egy mély sóhajjal levegöt vesz(amelyik egészséges). A gép 15 mp kor ad egy elsö csipogást és 20mp után csipog folyamatosan. Ez a csipogás elég már az agynak, hogy még jobban befolyásolva legyen és lélegzetet vegyen a baba. ìgy mikor a szülö oda szalad már a gyerek vígan lélegzik, habár a lélegzet kimaradt elötte.
Elsö lányomnál szinte naponta többbször riasztott, 3 hónapig, majd elmaradt.
Második lányomnál egyszer sem. Èn örülök, hogy volt riaszto, föleg így utolag, hogy olyan sokszor kimaradt a légzése.
Mind a két lányomnál használtuk 7-8 hónapos korukig.
AC 300-ast vettem anno és kiszolgált minket. Csak akkor csipogott be, amikor ténylegesen baj volt.
Nem tudom, hogy mi lenne, ha nem használtuk volna. Valószínűleg a nagyobbik lányom nem élne és összeroppantam volna az elvesztésében. Így a kicsi se született volna meg.
Szerintem jó dolog, akárki akármit is mond.
Mi is használtuk anno a fiamnál! Angelcare-t! Én szerettem! Tévesen mindössze egyszer csipogott, amikor kb. 2 vagy 3 hónaposan eltúrta magát az ágy legvégébe, és nem érzékelte a pad.
Plusz van rajta bébiőr funció is, ami meg kertesházban külön jól jött!
Tomme Teeppe-t kaptunk ajándékba, és a kókuszmatraccal nem működött a légzésfigyelő. Így csak a bébiőrt használtam.
Születése óta külön ágyban, külön szobában van a fiam.
Most 2 éves, egészséges.
Ha lesz egyszer még gyerekem (nem tervezünk), nála sem fogok használni, hacsak nem lesz indok (kora baba, ilyesmi).
Anno utánajártam és végül az izraeli gyártmányú (elég komoly informatikai- és hadiiparuk van, amiből sok dolog átszivárog a civil életbe) BabySense-t vettük meg.
Profin működik, szerencsére még nem riasztott soha. De inkább legyen feleslegesen, minthogy mi legyünk a statisztikai minimum, akinek a gyerekén már nem tudnak segíteni.
Illetve csecsemő újraélesztési tanfolyamot is elvégeztünk, mert a jelzéssel nem sokra megyünk, ha nem tudjuk, hogy mit kell csinálni a mentő kiérkezéséig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!