Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres étkezések kiváltása?...

Tápszeres étkezések kiváltása? Ti hogy csináljátok? MI az a Sinlac? Mit helyettesít?

Figyelt kérdés

Érdekelne, ki hogy vált ki 1-1 étkezést. Mi ott tartunk, hogy az ebédet ki tudjuk váltani főzelékkel. Ezután következne a du. hamika kiváltása. Ilyenkor ugyanazt a főzeléket kapja a babátok, amit délben? Vagy teljesen mást adtok neki. Én du. gyümölcspépet készítek neki és erre még eszik tápszert, igaz nem sokat. Kapott már tejpépet is, de ez nagyon hizlal állítólag, a védőnő szerint így is jó súlyban van.

A Sinlac mit helyettesít? Talán krumplit?

Köszi a válaszokat!


2010. febr. 16. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nemrég kezdtük a hozzátáplálást,először a délutáni tápszert sinlaccal.

Ezt pépként és tápszerként is lehet használni.

Később ebbe lehet beletenni a gyümölcsöket.

mi most próbáljuk kiváltani az ebédet a főzelékkel,eddig csak a sárgarépát ízlelgette.

Tízórait még nem kap,így csak 4-szer eszik egy nap. Délben főzelék,délután sinlac gyümölccsel.

Van egy magán gastroenterológus dokink,Ő mondja mit mivel váltsak ki.

2010. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Sinlac rizs és szentjánoskenyérmag alapú tápszer. Az allergiás vagy arra hajlamos babák szokták kapni, mert nem tej alapú. Ezt, mint a rendes tápszert is forralt, majd lehűtött vízzel kell elkészíteni, de laktatóbb, sűrűbb. Lehet hozzákeverni gyümölcsöt, és lehet vele főzeléket is dúsítani. (Gyomorbántalmakban szenvedő felnőtteknek is ajánlják néha.)
2010. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utánajárok a Sinlac-nak gondolom ezt áruházakban vagy dm, rossmann lehet kapni, nem kell orvossal felíratni. És a használati útmutató is rajta van, ha pl. gyümölccsel akarom adni?

Köszi még egyszer!

2010. febr. 17. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok, ne haragudj, hogy eddig nem írtam. A Sinlacot gyermekorvos, gasztroenterológus írja fel receptre. Lehet kapni vény nélkül is, de akkor sokkal drágább. Gyógyszertárban lehet venni. Az elkészítés - mármint az alappép elkészítése - rajta van a dobozon, de neten találtam már sinlacos receptet is.
2010. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Közben utánajártam, hogy ha felíratom olcsóbb. Nemsokára megyünk oltásra, majd akkor iratok, meg nézek receptet is, köszi a tippet!
2010. márc. 2. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!