Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik sütik a babájuknak a...

Akik sütik a babájuknak a zöldségeket (krumpli, répa, stb. ), hogy csinálják pontosan?

Figyelt kérdés
Én eddig főzve adtam neki krumplit és répát, de nem volt túl nagy sikere. Most szeretnék majd céklát és cukkinit, de nem tudom hogyan készítsem.
2010. febr. 16. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én eddig csak almát és krumplit sütöttem,de szerintem az elv ugyanaz. Megmosod öket,becsomagolod alufóliába és megsütöd. Utána leveszed a héját és turmixolod.
2010. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A céklát az alufóliába csomagolás előtt érdemes villával vagy hústűvel megszurkálni, hogy hamarabb átsüljön. Egyébként alapos mosás után bármit lehet alufóliában sütni. Így sokkal több vitamin és ásványi anyag marad benne. Amikor elkészül hígíthatod lefejt tejjel, tápszerrel vagy forralt vízzel is, tehetsz hozzá krumplit vagy rizspelyhet, rizst is.
2010. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kb.mennyi idő alatt sülnek át a zöldségek?

2010. febr. 16. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a céklát is megsütöttem,mert úgy nagyon finom édes maradt,igaz,elszurtam mint kederült,mert összekevertem krumplival,és nem ette meg a babám,se a répa krumplit.Tegnap viszont répát főztem neki,és jól megfött répával és egy kis sültalmával összeturmixoltam,hát nyelte mint kacsa a nokedlit.Szóval céklát lehet megint megpróbálom csak rizzsel!:)Cukkinit még nem próbáltam,nem tudom hogy mikortól lehet adni. 3 hete kezdtünk kostólgatni,max 50 grammnál járunk csak,anyatejesek vagyunk,tápszert,semmit nem fogad el.még vizet sem cumisüvegből. 6 hós lesz a babám holnap. Te manód mennyi idős?
2010. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,én a céklát 1,1-5 órát sütöttem de még mindig nem volt az a nagyon puha,szóval fajta függő.. Én ketté vágtam,kibéleltem egy tepsit,és letakartam,villával bököttem,répa kb,40 perc. Alma szintén.
2010. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
7,5 hónaposak vagyunk és 6 hónapos kora óta kóstolgatunk. A tízórait már kiváltottunk, most az ebéden a sor. Ő is csak anyatejet kapott 6 hónapos koráig. Eddig minden ízlett neki, még a meggy is, de a főtt krumplira fintorog :-)
2010. febr. 16. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit,hogy rendeltem holle rizskrémet,az is nagyon jó sürití az ételt krumpli helyett. Ha én akár 1 kis kockát is bele merek kevernui az ételébe,már nem hajlandó megenni.szóval marad a rizs,vagy a sinlac egyenlőre,aztán majd 1 hónap mulva,jöhet a habarás. :)
2010. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a receptekkel kínlódok,sosem tudom mit lehet,már adni,és mit hogyan csináljak,de ez már haladás hogy rájöjjek hogy a krumplit útálja :)
2010. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így vagyok :-)

A védőnőm meg soha sem mond semmit. Max. ha felhívom és megkérdezem, de akkor is olyan kis bizonytalan. Most kérdem én, első gyereknél honnan kéne tudnom, hogy mit, mikor, mennyit, hogyan, mivel, stb. :-)

2010. febr. 16. 09:58
 10/11 A kérdező kommentje:

Milyen az a holle rizskrém? Mire való pontosan?

A rizst csak simán megfőzöd és úgy adod?

2010. febr. 16. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!