Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a kislányom és még...

11 hónapos a kislányom és még van kutacsa, ez normális? S. O S Most mondta a barátnőm, hogy az ő fiának 10 hónapos korában sem volt már kutacsa.

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben kb. másfél éves korra nő be. Örülj neki, hogy még van, mert amikor járni kezd, a kutacs egyféle rezgéscsillapítóként működik, védi az agyat a komolyabb rázkódástól. Egyébként, ha be is nő korán, az se jelenti, hogy a koponya már teljesen becsontosodott, a varratok mellett továbbra is tud tágulni, ez az agy növekedéséhez elengedhetetlen.
2010. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagykutacs mérete a születéskor igen változó, átlagos mérete 20x10 mm. Amennyiben születéskor a kutacs kicsi, úgy az az első hónapokban még nőhet . Ha a növekedés mértéke túlzott, ill. a kutacs eleve nagy, felmerülhetnek a csontosodás zavarai, anyagcsere betegségek, az idegrendszer betegségei ill. az esetek egy részében a nagy kutacs a családban halmozottan előforduló alkati adottság is lehet. A nagykutacs átlagos záródási ideje a 18. hónap, de a 9-12. hónapban történő záródás sem kóros. A születéskor észlelt nagyon kicsi, vagy alig tapintható kutacs esetén, főleg ha ehhez még tónus eltérések, vagy egyéb az idegrendszer megbetegedésére utaló tünetek láthatók a csecsemőt megmutatjuk neurológusnak, aki a kivizsgálást elvégzi ill a gyermeket rendszeres időközönként ellenőrzi. Levele szerint kislánya szépen fejlődik én azonban megmutatnám őt lehetőleg annak a neurológusnak aki már korábban is vizsgálta.


szerintemeddig érdekes neked a dolog:)

2010. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutacs záródásának átlagos ideje a 18. hónap. Ez történhet átlagosan 6-8 hónappal korábban és később is. Ez még nem tekinthető kórosnak. Más a helyzet, ha a kutacs az átlagosnál nagyobb, vagy növekszik.
2010. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én fiam 16 hós és még mindig nem nőtt be neki. Az orvostól már én is kérdeztem, de azt mondta, hogy nem baj ha még nem nőtt be, később lesz aktuális.
2010. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább a barátnőd babája volt "nem normális" ha már 10 hósan nem volt kutacsa. Nagyobb baj ha hamar benő mintha később de még bőven ráértek!
2010. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Megnyugodtam !!!
2010. febr. 15. 18:09
 7/7 anonim ***** válasza:
11 hós fiamnak, még 1,5 ujjnyi a kutacsa, nagy kutaccsal született (4 ujjnyi), nem gáz, majd szépen ez is beforr
2010. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!