Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája, kisgyereke...

Akinek a babája, kisgyereke elég sokáig szopott az nehezebben fogadott el más ételt?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves,de nagyon nehezen tudtam vele már az elején kóstoltatni,mindent kiöklendezett és kihányt,vagy egyszerűen ordított a kanál láttán.Ma sem sokkal jobb a helyzet.Eszeget,de mindenből csak kis mennyiséget.Sorstársak?Tapasztalatok?Mi lehet/lehetett a gond?
2010. febr. 13. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.4 gyereket szoptattam 2-2-3-3 éves korig,de semmi gond nem volt a hozzátáplálásnál.Jó étvágyú,nem válogatós,nagyon jó evő mind a 4,és azok voltak az elejétől.

Viszont vannak olyan gyerekek akik nehezebben fogadják el a szilárd/darabos ételt,függetlenül a szoptatástól.

2010. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, akinek a kisfia lassan 2 éves lesz, még most is intenziven szopizik, de mellette alig eszik normális kaját, csak sültkruplit (mcdonalds féle kajákat). Ő egyáltalán nem fogadta el a főzeléket, gyümölcsöt. Náluk az anyja lustasága volt az oka, mert pár próbálkozás után feladta és maradtak a cicinél. Szerintem ha kitartó vagy az egészséges kaják mellett akkor biztos hozzá fog szokni és egy idő után megszereti.
2010. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én 5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást.Nulla sikerrel.Aztán 1-2 hónapig nem annyira erőltettem,mert mindenhol azt olvasni,hogy a szoptatott csecsemők között vannak akik később lesznek érettek rá.7 és 10 hónapos kora körül már lenyelte a kanalas ételt,de csak pár kanállal utána jött a sírás.Aztán hónapokig nem kellett neki semmi.Most is csak pár falatot eszik meg,jó ha jó napja van,akkor egy nagyobb darab húst is.Ja és ő is oda lenne a mekis hambiért.Nem én vagyok az ismerősöd???
2010. febr. 13. 22:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!