Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a 10 hónapos babám megállt...

Ma a 10 hónapos babám megállt egyedül. Mit tippeltek, mikor indul el?

Figyelt kérdés
8 hónapos korában húzta fel magát, pár napra rá már a bútorok mellett közlekedett. Ez így van lassan 2 hónapja. Többször fordult már ki bútoroknál, hogy csak a fenekével támaszkodott, a kezei szabadok voltak. Ma is megcsinálta, de már a fenekével sem érintkezett a kanapéval, stabilan állt egyedül 3-4 másodpercig, közben babanyelven magyarázott valamit, a két kezével hadonászott, aztán mint aki jól végezte a dolgát, szép lassan térdre ereszkedett, és tovább mászott. Ő elég óvatos baba, mindig mindent akkor csinál már, amikor biztos benne, hogy tudja. Valaki hasonló cipőben? Mikorra várhatom, hogy elindul? 1-2 hét, talán 1-2 hónap? Mit tippeltek, mennyi lehet hátra? Nem siettetni szeretném, de nagyon várom már :) Főleg ez a mai eset zsongatott be. Előre is köszi a válaszokat!
2010. febr. 12. 10:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy a háta eljön a bútortól 3-4 másodpercig, de közben ő ezt nem veszi észre, mert azt "hiszi", még támaszkodik, ezért biztonságban van... :o)

első

2010. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
aha :) nem tudom, lehet :) hát, kíváncsi leszek mikor lesz ebből valami :)
2010. febr. 12. 10:50
 13/27 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom, hogy kb. 4 hónap telik el az első felállás és az önálló járás között. Van itt is egy válaszoló akinél pont így van. Az enyém 10 hósan állt fel, ő is megáll már 2-3 mp egyedül, sétálgat a járássegítővel de ennyi.

1 éves.

2010. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
értem. én járássegítőt szerintem nem veszek neki, nincs már hely. meg nem tudom, kicsit félek, hogy kigurul alóla, és nagyot esik. nem volt még ilyen veletek?
2010. febr. 12. 11:05
 15/27 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónaposan hónaposan megállt egyedül, most 11 hónapos (volt 8-án) és megyeget. pl szoba egyik végéből, másikba.

Fiam is 11 hónaposan indult el, de ő csak 8 hónaposan állt fel.

Szóval a tied lehet elindul holnap, de lehet csak tavasszal.

2010. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
igen, nekem is ezt sikerült leszűrnöm. :))) köszi :)
2010. febr. 12. 11:10
 17/27 anonim ***** válasza:

Szia!

7 hónaposan állt fel.8-9 hónap között engedte el a kiságy rácsát.9.5 hónaposan tette meg az első lépést.10 hónapos múlt és 4-5 métert megy.Nem engedi,hogy fogjuk a kezét,soha nem ment kapaszkodva.Úgy látom,hogy már most öntörvényű!

2010. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
ő sem engedi, hogy fogjam a kezét, soha. de lehet, hogy ez nem is baj. más egész nap vezetgeti a babáját, mert a gyerek imádja. az anyuka már biztos nem annyira. :) csak a bútorok mellett megy, hiába nyújtottam a kezem, teljesen felesleges.
2010. febr. 12. 11:17
 19/27 anonim ***** válasza:

Az en babam majdnem ugyanabban az idoben csinalt mindent mint a tied. 4-6 hosan forgott, 5,5 hosan kuszott, 7,5 hosan felult es felhuzta magat allasba, 8 hosan maszott, 10 hosan megallt egyedul par masodpercig, 10,5 hosan tette meg az elso par lepeseit, 11 hosan eljutott az agytol a szekrenyig(tehat egyensulyozva a kazevel tett egy jopar lepest kb 10-15 lepes), 11,5 hosan nagyon ugyesen ment egyedul, meg szaladt is, 12 hosan pedig mar szaladt ezerrel.Most 13 hos a lanyom:)

Ne aggodj, a te babad is lehet, hogy mar 12 hosan szaladni fog:) Nem vagytok meg elkesve, es egyaltalan nem volt hulyeseg ez a kerdes:)Szep napot. Udv.

2010. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a biztatást :)) jó lenne, ha nálunk is így lenne, várom már, hogy itt lépkedjen ez a kis morzsa :))
2010. febr. 12. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!