Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 3 hónapos, még mindig...

Baj, ha 3 hónapos, még mindig hasfájós, és már fogfájós (! ) babám napközben csak kézben, vagy séta közben alszik?

Figyelt kérdés
Ha leteszem (kiságyba, pihenőszékbe, bárhová), akkor felébred, mindegy, mennyi időt volt a kezemben. Fájdalmai miatt nyűgös (már jön a foga is), eddig nem foglalkoztunk mindenféle elvekkel, csak szerettük, kézben valamennyire meg tudott nyugodni mindig. Este elalszik a kiságyában is, igaz, nehezen alszik el, idegesen rángatózik, látszik, hogy nehezen lazul el. Éjjel alszik rendesen (kb.11-6-ig), bár az élszaka felét mellettünk tölti, szintén a hasgörcsei miatt. Kezdek aggódni, hogy elrontjuk, de eddig nem volt szívem szenvedni hagyni.. Nehezíti a helyzetet, hogy az első hónapokban párom itthon tud lenni velünk, négy kéz van rá, meg tudtuk oldani, hogy sokat legyen kézben. Ez később nem lesz így.
2010. febr. 11. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ráérsz még leszoktatni erről!Túljut ezen a fogfájós időszakon,és könnyebb lesz.
2010. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A babádnak fájdalmai vannak,és ha nem is tudod elmulasztani, de legalább ott vagy vele amikor szüksége van rád. Mi is hasonló cipőben jártunk és volt amikor azt tanácsolták, hogy hagyjam sírni a babát. Azóta is bánom hogy hallgattam rájuk, mert több mint egy órán át ordított a babám, míg végül nagy fáradtan elaludt. Majd' megszakadt a szívem. Azóta hordozókendőben van. Most már szerencsére elmultak a fájdalmai, de nagyon jó érzés hogy naponta többször is odabújik hozzánk, vagy mutat a kendőjére, hogy vegyük fel. Sajnos az első pár hónap sokunknak nehéz, de sok türelmet és kitartást kívánok nektek!
2010. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom mit élsz át,én is voltam hasonló helyzetben,az első hónapok nehezek..!

Az én babám 6 hónapos de dajkálás nélkül még nemigen alszik el.A köztetek alvással én azért vigyáznék,mert ha azt teljesen megszokja,nehéz lesz visszaszoktatni az ágyikójába.

Kitartást nektek!

2010. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Amivel egyszerűsítheted a helyzetet,és a kicsinek is jó, az ha beszerzel egy hordozó kendőt,vászon hintát,a fogzásra ecsetelőt,és érdemes megtanulnod a baba masszázst mert azzal is sokat segíthetsz a picidnek.A hordozó kendő (amíg el nem éri a 15 kilót)helyettesítheti a ringatást és közben te is el tudod végezni az otthoni teendőket,vagy a boltba el tudsz menni vele és ő békésen aludhat a hátadon +nem szokik kézbe.A hinta nagyon praktikus a lakásban,nem csak szellemileg építi a kicsiket,az egyensúly érzékét is segíti és mivel nem lehet egész nap a testedre kötözve a hintázás megnyugtatja,és ezer féle közül választhatsz.
2010. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Igazából azért kezdtem aggódni, mert az utóbbi időben akkor sem tudom letenni kézből a nappali alvása közben, ha látszólag semmi baja, tehát úgy tűnik, hogy kezd hozzászokni.. Azért mindig próbálkozom a kiságyban altatással, csak eddig nem akartam semmilyen drasztikus módszerhez nyúlni. Azt nem tudom, mikor van elkésve az ember az átszoktatással.
2010. febr. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!