Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Némi biztatásra lenne szüksége...

Némi biztatásra lenne szükségem. Ha tudtok pozitív példákat leírnátok?

Figyelt kérdés

28. hét után megszülettek a hármasikreim 1140,1120 és 950 grammal.Az egyik kislányom Virág,kétnaposan harmadfokú agyvérzést kapott.Tegnap töltötték be a 3.hetüket,és mindhármuknál elkezdődött az agykamratágulás. Főleg Virágnál lehet számítani,hogy nem áll meg ez a folyamat,és shunt beültetésre kerülhet sor.Ez egy cső,ami az agyvíz levezetésére szolgál.Egyébként jól van,elsőként Őt sikerült levenni a lélegeztetőről, gyönyörű,időnként mozgékony baba.Sokat számítana lelkileg,ha olvashatnék olyan eseteket,akiknél ilyen előzmények után egészséges lett a gyermek.

Előre is köszönöm!

Egy aggódó anyuka.


2010. febr. 11. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, a sógoromnál kellett ilyen beavatkozást végre hajtani. Semmiben se gátolja, időnként fáj a feje, és 6-7 évente cserélni kell. De egészséges. Ne félj.
2010. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én ilyenről konkrétan nem tudok,de mikor szültem,akkor engedtek haza egy gyereket,aki 46 dekával!!!!! született (akkor volt 2 kiló vagy 2.5).Állítólag semmi baja.
2010. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom!!! Bár nincs ilyenben tapasztalatom, de imádkozom értetek!!!Sok erőt Nektek!
2010. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az előzmények nemtudom milyenek voltak,de az én egyik ismerősömnek a fiának is van cső az agyában,most már 17éves,egészséges gyerek.Dokik mit mondanak?
2010. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Először is gratulálok a három kismanóhoz!


Én csak arra tudok Neked pozitív példát mutatni, hogy mi történik akkor, ha mégsem egészséges, mert bizony ez is megeshet, és talán nem baj, ha erre is megpróbálsz picit készülni (bár tudom, ez szinte lehetetlen). És természetes, hogy reménykedni kell abban, hogy teljesen helyre jönnek. Ezt szívből kívánom!


Én rengeteget merítettem az alábbi link szerzőjétől, akinek a kislánya sok más mellett a shunt műtéten is átesett. Van email cím, akár vele is megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot, ha szeretnéd...


[link]

2010. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a blogot egy ismerősöm írta. Én is olvasgattam, én nem csak azért merítettem belőle erőt, mert ismerem a szereplőket, hanem mert mi is megjártuk az intenzívet, és tudom milyen az inkubátor mellett állva azon "egyezkedni" a Jóistennel, hogy mi mindent adnál oda a babák egészségéért cserébe. Őszintén átérzem a helyzeteteket, és nagyon sok erőt kívánok mindannyiótoknak. Hidd el, ma már szinte a csodával határos, amit a koraszülöttekért tenni tudnak, és nem csak az életben maradást értem ez alatt, hanem a szövődmények nélküli, egészséges életet. Bízz az orvosokban, és elsősorban a babákban!

2010. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelmedbe ajánlanám ezt a blogot: [link]

Ő is egy koraszülött kislány, szintén agyvérzése volt, és shunt-öt ültettek be neki agykamratágulat miatt. Bár még nincsenek túl minden nehézségen, de gyönyörűen fejlődik. Csak egy példa: jelenleg 16 hónapos, egyedül felül, feláll, sőt már lépeget is!

Jó egészséget az egész családnak!

2010. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tudok neked ily módon segíteni, de nagyon sok kitartást kívánok Nektek és bízom benne, hogy minden rendben lesz.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen kell átmenni a családodnak és drukkolok a picikért!

2010. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is van egy ismerősöm, akinek ilyen problémája volt. Ma már 10 éves. Kutyabaja!

Kitartást és sok erőt kívánok Neked!

2010. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jaj,de tündérek vagytok! Köszönöm mindenkinek az együttérzést és biztatást! A linkek is nagyon hasznosak voltak a számomra,pontosan ilyen példákra van most szükségem!Mindennap látogatjuk a piciket,viszem nekik a friss tejcsit.Valamint beszélgetek velük,hogy éppen mivel kapcsolatban kell összeszedniük magukat,és hogy minél hamarabb meggyógyulnak,annál hamarabb hazajöhetnek velünk.

Hiszem,hogy ezzel és hogy közben simogatom Őket,tudok nekik segíteni. Ehhez viszont nekem is nagy erőre van szükségem,és a pozitívan végződő esetektől fel tudok töltődni.Mégegyszer KÖSZÖNÖM!

2010. febr. 12. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!