Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babájának felvágták a nyelvét?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kiváncsi?

Mennyi idősen csinálták, utána tudott-e enni, bent voltatok-e vele....stb.

Mi most leszünk 5 hónaposak, tavaszra tervezi a doktornő. Szopinál nincs gond, csak azért javasolja, nehogy pösze legyen a babám. Nagyon el vagyok keseredve.....


2010. febr. 11. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm babája nem tudott szopizni,csak olyan cumisüvegből,amiből dőlt a cucc.De csak 5 hónaposan vette észre a doki,hogy le van nőve a nyelve.Barátnőm nem ment be,azt mondták,neki rosszabb lenne,mint a babának,mert csak egy kis metszés,kész,de a babák nem szeretik a lefogást.

Semmi gond nem lesz,ne aggódj.

2010. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk kb. 4 hónaposan csippentették a nyelvét, vele voltam, az ölemben kellett tartani, sírt, mert le volt fogva, de 2-3 perc múlva már semmi baja nem volt. Vérezni is csak pár percig vérzett. Az étvágya is megmaradt utána, semmi gond nem volt. Az orvosom nem ajánlotta, korainak tartotta, azt mondta 1 éves kor alatt nem javasolja, de én ragaszkodtam hozzá, mert gond volt a szoptatással. Sajnos nem oldotta meg a problémát, így tápszeres lett. Egyáltalán nem viselte meg a fiamat, ne legyél elkeseredett.

2010. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiamnak is 4 hósan vágták fel,mert ahogy szopizott folyton kisebesedett a mellem,és nagyon fájt.Sebészeten dolgozom,ezért bementem,és felvágattam.Enyhén volt csak lenőve.Nem tartottam tőle,mert ezerszer láttam már ilyet.Csak egy kis nyissz egy gömbölyű hegyű ollóval,és megy az élet tovább...Semmi utógondozást figyelmet stb nem igényel utána.

Az enyém mivel sírt a leszorítástól szopival nyugtattam meg,és minden gond nélkül evett....

2010. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a gyors válaszokat!
2010. febr. 11. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nyelvét 2 naposan vágták fel, egy steril ollóval csinálták, egy nyisszantás volt csupán, egy kicsit vérzett és azért egy kicsikét sírt! Engem jobban megviselt! :) Azt mondták ezért nem jó a szopási technikája! Ja és minél fiatalabb az illető, annál kevésbbé fáj, mivel később egy csomó ér fut ott!
2010. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak kb. 2 és fél hónaposan vágták fel a nyelvét. Nekünk már az első otthon töltött napon észrevette a gyerekorvos, hogy le van nőve a nyelv, de hiába adott beutalót a Madarász utcai Gyerekkórházba, onnan elzavartak minket, hogy még korai, és biztosan nem ez okozza a szoptatási nehézséget. Kértem új beutalót a Bethesdába, telefonon ott is elutasítóak voltak, viszont ragaszkodtam a vizsgálathoz, és szakmai cikkekkel felszerelve kerestük fel az orvost, aki végül szájhúzogatva, de felvágta a kisfiam nyelvét. Egyébként tényleg csak egy nyisszantás az egész, lidokainnal befújták neki, észre sem vette, pár percig vérezgetett, 5 percig várnunk kellett, akkor az orvos ránézett még egyszer, és ennyi, az ügyet teljesen el is lehetett felejteni. Viszont nekünk megoldotta a szoptatási problémát!!! Nem azonnal, de kb. 1 hét alatt sokkal jobb lett a helyzet ezen a téren, addig meg nekem is folyton kisebesedett, fejnem kellett, mert nem tudta kiszívni rendesen belőle, és szenvedtünk tőle mind a ketten!
2010. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!